Mobilia
OVDJE JE MJESECIMA Kombi bez tablica na cesti uz pješački prijelaz na Vij. G. Zobundžije
Stanari obližnjih zgrada kažu kako su na vozilu neko vrijeme stajale kazne, no netko ih je skinuo
Kod ulaza na broju 5 na Vijencu Gorana Zobundžije već je mjesecima parkiran jedan napušteni kombi. Uz rub ceste, ostavljen bez tablica, iako je prije par mjeseci imao jednu registracijsku oznaku koja je skinuta. Neko su vrijeme na brisačima stajale zataknute kazne, no i one su skinute, a kombi i dalje, nepropisno parkiran stoji.
Najveći je problem što se nalazi neposredno uz pješački prijelaz, pa kada vozači u potrazi za parkingom u ovom jednosmjernom „kružnom“ naselju iz smjera zapada prema istoku skreću upravo kod parkiranog napuštenog kombija, vrlo lako mogu naletjeti na pješake, jer im preglednost nije dobra.



„Vozilo se ne miče mjesecima. Zaklanja vidljivost, odnosno od njega se ne vidi imali li pješaka na pješačkom. Nitko ništa ne poduzima, očito dok se ne dogodi neka nesreća.“ – ističu stanari kojima nije jasno kako je moguće da već mjesecima kombi ovdje stoji, zaklanja vidljivost i smanjuje sigurnost pješacima.
Foto: Građani Komarilosi
Mobilia
NA CESTI Kombi bez pločica već je dvije godine ostavljen na križanju Murske i Savske ulice
Susjedi kažu da redovito zovu policiju i komunalce, no kombi je i dalje tamo
Kombi vozilo bez registarskih pločica već gotovo dvije godine stoji na cesti uz križanje Murske i Savske ulice. Obližnji stanovnici ljuti su i sada već gotovo bespomoćni, jer policiju redovito zovu, ali kombi se ne miče.
– Zovemo i komunalne redare, ali nitko ništa ne poduzima. Dođu pogledaju, odu i više se ništa ne dogodi. Kombi i dalje ovdje trune i zauzima parkirno mjesto. Ovo stvarno više nema smisla – ističe sugrađanin koji je fotodokumentirao ovu situaciju.
Nije ovaj kombi jedino napušteno vozilo u gradu. U gotovo svim dijelovima grada, po parkirnim mjestima, na cesti uz rubnjake redovno svjedočimo napuštenim vozilima na kojima je debeli sloj prašine. Napušteni i ostavljeni da trunu nekom drugom pred vratima, najviše izluđuju obližnje stanare koji su uvijek u potrazi za slobodnim mjestom na koje bi ostavili svoje vozilo.

Osim toga, cesta nije prostor na kojem se ostavljaju vozila da trunu, već mjesto na kojem se odvija promet. No neke to očito nije briga.
Foto: Građani Komarilosi
Mobilia
IVANIN TRG Nekada centralno mjesto druženja stanovnika Vijenca hitno treba obnoviti
U planu je oživljavanje i uređenje ovog prostora, no stanovnicima VIM-a čekanje je već dojadilo
Ivanin trg na Vijencu Ivana Meštrovića uređen je krajem 2019. godine, a ni sedam godina kasnije izgleda oronulo i zapušteno. Iako se o njegovoj obnovi govori već neko vrijeme, još uvijek nema konkretnih informacija kada bi ovaj prostor mogao biti obnovljen.
Trg površine oko 1.500 četvornih metara otvoren je u znak sjećanja na trinaestogodišnju djevojčicu Ivanu Vujić koja je stradala tijekom Domovinskog rata kao prva civilna žrtva. Trg koji je prilikom otvorenja predstavljen kao mjesto druženja i okupljanja stanovnika, danas je mjesto koje stanovnici najradije zaobilaze. Prepun je udubljenja, rupa, iskidan i oronuo, pa se rijetko tko na njemu želi i zadržati. A tako će biti sve dok se prostor ne obnovi i ne dobije izgled kakav zaslužuje.




ZAPUŠTENO Ivanin trg na Vijencu već duže nije mjesto za druženje, već za izbjegavanje
IVANIN TRG Sve je po starom, i dalje se raspada zapušteni, nekad lijepi trg na Vijencu
Doslovce se raspada četiri godine star, ali vrlo zapušten Ivanin trg na Vijencu
Foto: Komarilos
Mobilia
BAJER NA JUGU 2 Nakon krčenja i čišćenja, krenula izgradnja parkirališta za 52 vozila
Omiljeno kupalište vrlo će brzo biti uređeno rekreacijsko središte
Početkom svibnja započela je prva faza uređenja jugovskog jezera – Bajera i to čišćenjem i izravnavanjem terena. Potom je započelo uređenje plaže, a na red je došla i izgradnja parkirališnih mjesta, Njih čak 52, s obzirom da će, nakon što se kompletno uredi, ovaj prostor postati pravo rekreacijsko središte.
Uređenje Bajera na Jugu 2 izvodit će se u četiri faze. Najesen kreće druga, tijekom koje će se napraviti sportska igrališta, u trećoj će se graditi spojna cesta na dva ulaza, jer će ovaj prostor u budućnosti biti ograđen. U posljednjoj, četvrtoj fazi, bit će izgrađena trim staza i šetnica oko jezera.




Radovi na uređenju Bajera, odnosno sve četiri faze uređenja stoje oko 1,4 milijuna eura.
JUG 2 Počela prva faza uređenja Bajera, bit će ovo rekreacijsko središte cijeloga grada
Foto: Komarilos, Grad Osijek i vizuali projekta
Mobilia
DVA PUTA Na kružnom toku kod Standarda opet obnovljen asfalt jer se “uvijao poput tepiha”
Sutra bi cijeli posao na sanaciji trebao biti gotov do kraja radnog vremena
Novi kružni tok kod nekadašnjeg MIO Standarda otvoren je krajem prošle godine, a već su početkom travnja uočeni rasjedi na južnoj prilaznoj cesti. U nekoliko je dana cesta sanirana, da bi unazad tri dana južni ulaz, odnosno ulaz na kružni tok iz Divaltove ulice ponovno postao mjesto radova.
Prema riječima građana koji žive u blizini, ponovno se postavljao novi asfalt unutar kružnog toka jer se postojeći „uvijao kao tepih“. Zadnjih je par dana kružni tok bio otvoren samo u smjeru istok-zapad i to kroz jednu traku – južnu, pa je promet reguliran semaforima.
Prilaz od Juga 2, odnosno od Divaltove ulice prema kružnom toku danas bi trebao biti otvoren nakon što radnici dovrše horizontalnu prometnu signalizaciju, ali će se promet istok-zapad još jedan cijeli dan nastaviti odvijati sjevernim dijelom kružnog toka i dalje s privremenom regulacijom prometa.


Ovo je druga sanacija novog kružnog toka, a kako neslužbeno doznajemo, sutra (petak) do kraja radnoga vremena cijeli bi posao trebao biti gotov, pa će se promet opet neometano odvijati kroz cijeli kružni tok i u svim pravcima.
MOŽE SE! BRAVO! Ekspresno popravljena popucala prilazna cesta kod kružnog toka Standard
POPUCALO Ozbiljni rasjedi na cesti kod kružnog toka Standard otvorenog krajem godine
NOVI KRUŽNI TOK Kod MIO Standarda promet je sada protočniji, sigurniji i bez gužvi
Foto: Komarilos
Mobilia
DRINSKA Saniraju asfalt na južnoj strani kolnika, u tijeku privremena regulacija prometa
Radovi se izvode na tri dionice, skida se uništeni i stavlja novi sloj asfalta
Započela je sanacija dijela kolnika na južnoj strani Drinske ulice. Na tri dionice duge po nekoliko desetaka metara, počevši od igrališta Građevinsko geodetske škole, pa sve do McDonaldsa, radnici skidaju istrošeni i popucali sloj asfalta, te nakon toga nanovo asfaltiraju dio kolnika širok otprilike jedan metar.
Saniraju se najkritičniji dijelovi ulice koje su bili puni rupa, a u tijeku je i privremena regulacija prometa. Ukoliko vozite ovim dijelom grada pripremite se na povremene zastoje.



Foto: Komarilos
-
Klopa2 dana od objaveLJETNI HIT Pogačice od tikvica idealne za vruće dane, brzo se pripremaju i peku u pećnici
-
Mobilia1 dan od objaveIVANIN TRG Nekada centralno mjesto druženja stanovnika Vijenca hitno treba obnoviti
-
SPEEDWAY2 dana od objaveMIŠINO BRDO Okupili se bivši košarkaši Olimpije, osvajači Kupa Slavonije i Baranje 1981.
-
SPEEDWAY23 sata od objaveNK ELEKTRA Prvaci Druge županijske lige ušli su u Prvu, u 20 utakmica 16 pobjeda i 1 poraz
-
Kovinar2 dana od objaveRadovi na novom vrelovodu na Jugu 2, nova opcija za grijanje zgrada koje nisu spojene
-
Šećerana22 sata od objaveOGRJEV Narezani jasen, bukva, hrast i grab u oglasnicima stoje i do 75 eura za kubik
-
Šećerana19 sati od objaveOSIJEK BEZ GRANICA Super fora događaj u parku na Šenoinom trgu okuplja lokalce i strance
-
SPEEDWAY20 sati od objavePLIVANJE Osječanin Čarapović na „Zlatnom medvjedu“ dvaput isplivao državni rekord
-
Mobilia2 sata od objaveNA CESTI Kombi bez pločica već je dvije godine ostavljen na križanju Murske i Savske ulice
