Kožara
OSJEČANIN I BARANJAC Pronašli im speed, marihuanu, MDMA i dvije precizne digitalne vage
Slijede im kaznene prijave zbog neovlaštene proizvodnje i prometa drogama
Policijski službenici Sektora kriminalističke policije PU osječko-baranjske u subotu su (7. veljače) u 00.05 sati u Osijeku zatekli 40-godišnjeg Baranjca, koji je kod sebe neovlašteno posjedovao 8,2 grama speeda i 1,2 grama droge MDMA, što je uz potvrdu o privremenom oduzimanju predmeta i oduzeto.
Odmah je uhićen, a temeljem naloga Županijskog suda u Osijeku obavljene su pretrage prostora kojima se koristi tijekom moje je pronađeno i uz potvrdu oduzeto 95,8 grama speeda, 48,5 grama marihuane, četiri cijele i tri polovice tableta droge MDMA, dvije precizne digitalne vage s tragovima amfetamina na njima. Ujedno su temeljem naloga Županijskog suda u Osijeku obavljene pretrage doma i drugih prostora kojima se koristi 46-godišnji Osječanin, kao i njegovog automobila tijekom koje nisu pronađeni predmeti kaznenog djela.
Kriminalističkim istraživanjem utvrđeno je postojanje osnovane sumnje da su 40-godišnjak iz Baranje i 46-godišnjak iz Osijeka počinili kazneno djelo neovlaštene proizvodnje i prometa drogama. Protiv obojice slijedi kaznena prijava Općinskom državnom odvjetništvu u Osijeku.
Foto: PU osječko-baranjska
Kožara
PRODUŽENI VIKEND Čak 43 pijana vozača u prometu, rekorder u Čepinu napuhao 2,24 promila
Pod čokom su bili i biciklisti i romobilisti
U razdoblju od 19. do 22. lipnja na području Policijske uprave osječko-baranjske evidentirana su 43 vozača (22 osobnog automobila, 17 bicikla, dva motocikla, jedan teretnog automobila i jedan električnog romobila) koji su sudjelovali u prometu, iako su bili pod utjecajem alkohola. Dva vozača odbila su alkotest, dok su se dva vozača odbila testirati na prisutnost droga u organizmu.
Najveća prisutnost alkohola utvrđena je 21. lipnja u 20 sati u Čepinu, kada je u nadzoru prometa zaustavljen 41-godišnjak koji je upravljao biciklom, a alkotestom mu je utvrđeno da je sudjelovao u prometu s 2,24 promila alkohola u organizmu.
U Osijeku je 20. lipnja u 23.35 sati u nadzoru prometa zatečen 42-godišnji vozač osobnog automobila, a alkotestom mu je utvrđeno da je sudjelovao u prometu s 2,12 promila alkohola u organizmu.
Zbog upravljanja vozilom pod utjecajem alkohola slijedi mu kazna od 1.320 eura, zaštitna mjera zabrane upravljanja motornim vozilima „B“ kategorije u trajanju od tri mjeseca, a nakon pravomoćnosti biti će mu pripisano i šest negativnih prekršajnih bodova.
Foto: Željko Hladika/PIXSELL
Kožara
Na teniskom terenu u Perivoju još stoji uništeni reflektor i stup koji se srušio u nedjelju
U najmanju je ruku bizarno trenirati ili rekreativno igrati u ovakvom okruženju
Prošle nedjelje je popustio jedan od starijih kestena u tzv. kesten aleji koja kroz Perivoj kralja Tomislava povezuje Europsku aveniju i Promenadu. Stablo kestena povuklo je i visoki stup s reflektorom uz jedno od igrališta Teniskog centra Osijek koji se onda srušio na zemljanu podlogu.
Tom prilikom je stradala i ograda Teniskog centra jer su uslijed siline izvaljeni i neki noseći stupovi. Tijekom tjedna tenisači su nastavili s treninzima i rekreativnim nastupima, ali u najmanju je ruku ružno vidjeti smrskanu konstrukciju reflektora i metalni stup koji i dalje stoje na igralištu. Osim toga, i dobar dio ograde je i dalje polegnut, pa je opći dojam kako je prošlo previše vremena a da sve to skupa do sada nije barem sklonjeno kako ne bi prijetilo igačima.
Građanin koji je fotodokumentirao stanje na teniskom igralištu znakovito je potpisao svoje fotografije: “Srušen rasvjetni stup na teniskom igralištu u Perivoju kralja Tomislava: građani zabrinuti za sigurnost”.


Foto: Građani Komarilosi
Kožara
TRAGEDIJA U TENJI Pri skretanju nije vidjela motocikl, vozač na mjestu smrtno stradao
36-godišnja vozačica je uhićena
U Tenji se jučer oko 19.05 sati dogodila teška prometna nesreća u kojoj je 60-godišnji vozač motocikla smrtno stradao.
Očevidom je utvrđeno da je do nesreće došlo kada je 36-godišnja vozačica upravljala osobnim automobilom i kretala se Osječkom ulicom u Tenji, te se prilikom skretanja ulijevo na kolni prilaz nije uvjerila da opisanu radnju može učiniti bez opasnosti za druge sudionike u prometu. U prednji dio automobila udario je motocikl kojim je upravljao 60-godišnjak, koji je na mjestu prometne nesreće smrtno stradao.
Vozač motocikla je za vrijeme vožnje na glavi nosio zaštitnu kacigu.
Očevid na mjestu događaja prometne nesreće obavili su policijski službenici Postaje prometne policije Osijek, a očevidom je rukovodila dežurna zamjenica Županijskog državnog odvjetništva u Osijeku. Tijekom obavljanja očevida od 19.48 do 21.30 sati promet je bio zatvoren za sva vozila i odvijao obilaznim cestovnim pravcima.
Tijelo preminulog vozača prevezeno je u Klinički bolnički centar Osijek, gdje će u Kliničkom zavodu za patologiju i sudsku medicinu, biti obavljena obdukcija.
36-godišnja vozačica je uhićena te će uz kaznenu prijavu zbog osnovane sumnje da je počinila kazneno djelo „Izazivanje prometne nesreće u cestovnom prometu“ biti predana pritvorskom nadzorniku Policijske uprave osječko-baranjske.
Foto: Magnific
Kožara
NOVO Majstori završili sanaciju ulaza u pekaru Retfala nakon što se u nju zabio automobil
Epilog nevjerojatne prometne nesreće na križanju Čvrsničke i Kalničke prije desetak dana
U završnici sanacije vidljivo je koliko su bile ozbiljne posljedice prometne nesreće od prije desetak dana kad se nesmotreni vozač automobilom zabio točno u ulazna vrata pekarnice Retfala, na križanju Čvrsničke i Kalničke ulice. Majstori su ovih dana dovršili radove na obnovi, pa je uočljivo kako su morali izgraditi novi zid gotovo metar širine lijevo od ulaznih vrata u lokal.
Naime, prilikom udara automobil je veći dio lijevog ugaonog zida i okvira vrata naprosto ugurao u pekarnicu, pa je sad vidiljivo i da su iznova učvršćivali štokove ulaznih vrata.
Još preostaje urediti fasadu.
PUF! Automobilom se zabio ravno u ulazna vrata pekare Retfala na uglu Čvrsničke i Kalničke

Foto: Građani Komarilosi
Kožara
Zbog buke i opasnosti tri auta na izvanrednom tehničkom, utvrđeno čak 46 nedostataka
Vozila su isključena iz prometa, oduzete su registarske pločice, a vozači dobili kazne
U Osijeku su jučer na izvanredni tehnički pregled upućena tri vozila na kojima je utvrđeno ukupno 46 tehničkih nedostataka, od kojih su na dva vozila utvrđena četiri opasna nedostatka – neispravne kočnice i dotrajali i oštećeni pneumatici.
Na svim vozilima su učinjene preinake koje nisu odobrene i upisane u prometnu dozvolu, zbog čega su na ispušnom sustavu vozila stvarala prekomjernu buku.
Vozila su isključena iz prometa oduzimanjem registarskih pločica. Za opasne nedostatke vozačima je izdan obavezni prekršajni nalog s kaznom od 260 eura dok je jednom vozaču za veće nedostatke izrečena novčana kazna od 130 eura.



Policija i dalje nastavlja uklanjati s ceste opasna i bučna vozila.
Foto: PU osječko-baranjska
-
Mobilia2 dana od objaveIVANIN TRG Nekada centralno mjesto druženja stanovnika Vijenca hitno treba obnoviti
-
SPEEDWAY2 dana od objaveNK ELEKTRA Prvaci Druge županijske lige ušli su u Prvu, u 20 utakmica 16 pobjeda i 1 poraz
-
Mobilia18 sati od objaveNA CESTI Kombi bez pločica već je dvije godine ostavljen na križanju Murske i Savske ulice
-
Kožara16 sati od objavePRODUŽENI VIKEND Čak 43 pijana vozača u prometu, rekorder u Čepinu napuhao 2,24 promila
-
Šećerana1 dan od objaveOSIJEK BEZ GRANICA Super fora događaj u parku na Šenoinom trgu okuplja lokalce i strance
-
Šećerana2 dana od objaveOGRJEV Narezani jasen, bukva, hrast i grab u oglasnicima stoje i do 75 eura za kubik
-
SPEEDWAY2 dana od objavePLIVANJE Osječanin Čarapović na „Zlatnom medvjedu“ dvaput isplivao državni rekord
-
Šećerana13 sati od objaveDRAVA JE ZAKON Spas od ljetnih visokih temperatura mnogi pronalaze na Kopiki i Želji
-
Šećerana15 sati od objaveTEKMA Hrvatska igra u 1 sat protiv Paname, kafići rade do 5, a ekran u Tvrđi vas čeka
-
Mobilia11 sati od objaveRETFALA Obnova župne crkve, mise se održavaju u školi, radovi će biti gotovi u rujnu
