Connect with us

Kožara

Lažnim financijskim savjetnicima je tijekom 6 mjeseci uplatio više od 60.000 eura i – ćao!

Osječanin je htio zaraditi, ali su ga cijelo vrijeme vukli za nos; kad je htio povrat novca tražili su ga još 21.000 eura “poreza”

Objavljeno

.Dana

Jedna od većih prijevara na našem području ovih dana dobiva svoj epilog. Naime, 66-godišnji Osječanin je putem telefona i e-maila stupio u kontakt s nepoznatim osobama koje su se predstavljale kao financijski savjetnici. Prikazivanjem lažnih činjenica doveli su ga u zabludu oko zarade nakon, čega je 66-godišnjak na više njihovih računa tijekom narednih mjeseci uplatio ukupno 60.250 eura. Sve se dogodilo u razdoblju od 5. srpnja 2024. do 17. siječnja 2025., odnosno do trenutka kad je naš sugrađanin shvatio da je prevaren i odlučio cijeli slučaj prijaviti policiji.

Naime, u jednom je trenutku od lažnih financijskih savjetnika zatražio povrat uloženog novca. Prevaranti su ga saslušali i objasnili kako nema nikakvih problema, da će mu odmah uplatiti njegov novacpristali, ali pod uvjetom da prije toga uplati iznos od 21.093 eura nekakvog izmišljenog poreza. Prevareni Osječanin u tom trenutku shvaća da je nasamaren i sve prijavljuje policiji.

Osim 66-godišnjaka koji je ostao bez 60.250 eura, policijski službenici provode kriminalističko istraživanje s ciljem pronalaska počinitelja s kojim je 8. prosinca 2024. putem društvene mreže u kontakt stupila 36-godišnja Osječanka, te dogovorila pozajmicu. Ona mu je ustupila osobne i podatke bankovnog računa pomoću kojih je nepoznata osoba realizirala više online pozajmica u njezino ime i bez njezinog znanja u iznosu od 3.745 eura koji su uplaćeni na njezin račun.

Na taj je način Osječanka dovedena u zabludu lažnim prikazivanja činjenica, a prevarant ju je naveo da 2.560 eura osobno preda nepoznatoj osobi, dok ostali preostali iznos putem aplikacije u vidu novčanih bonova proslijedi drugoj nepoznatoj osobi.

Tridesetšestogodišnjakinji je pričinjena materijalna šteta veća od 3.700 eura,a policija još jednom poziva građane da podatke sa svoje bankovne kartice ne upisuju na sumnjivim stranicama ili aplikacijama.

Foto: Freepik

Kožara

PRODUŽENI VIKEND Čak 43 pijana vozača u prometu, rekorder u Čepinu napuhao 2,24 promila

Pod čokom su bili i biciklisti i romobilisti

Objavljeno

.Dana

Objavio

U razdoblju od 19. do 22. lipnja na području Policijske uprave osječko-baranjske evidentirana su 43 vozača (22 osobnog automobila, 17 bicikla, dva motocikla, jedan teretnog automobila i jedan električnog romobila) koji su sudjelovali u prometu, iako su bili pod utjecajem alkohola. Dva vozača odbila su alkotest, dok su se dva vozača odbila testirati na prisutnost droga u organizmu.

Najveća prisutnost alkohola utvrđena je 21. lipnja u 20 sati u Čepinu, kada je u nadzoru prometa zaustavljen 41-godišnjak koji je upravljao biciklom, a alkotestom mu je utvrđeno da je sudjelovao u prometu s 2,24 promila alkohola u organizmu.

U Osijeku je 20. lipnja u 23.35 sati u nadzoru prometa zatečen 42-godišnji vozač osobnog automobila, a alkotestom mu je utvrđeno da je sudjelovao u prometu s 2,12 promila alkohola u organizmu.

Zbog upravljanja vozilom pod utjecajem alkohola slijedi mu kazna od 1.320 eura, zaštitna mjera zabrane upravljanja motornim vozilima „B“ kategorije u trajanju od tri mjeseca, a nakon pravomoćnosti biti će mu pripisano i šest negativnih prekršajnih bodova.

Foto: Željko Hladika/PIXSELL

Nastavi čitati

Kožara

Na teniskom terenu u Perivoju još stoji uništeni reflektor i stup koji se srušio u nedjelju

U najmanju je ruku bizarno trenirati ili rekreativno igrati u ovakvom okruženju

Objavljeno

.Dana

Objavio

Prošle nedjelje je popustio jedan od starijih kestena u tzv. kesten aleji koja kroz Perivoj kralja Tomislava povezuje Europsku aveniju i Promenadu. Stablo kestena povuklo je i visoki stup s reflektorom uz jedno od igrališta Teniskog centra Osijek koji se onda srušio na zemljanu podlogu.

Tom prilikom je stradala i ograda Teniskog centra jer su uslijed siline izvaljeni i neki noseći stupovi. Tijekom tjedna tenisači su nastavili s treninzima i rekreativnim nastupima, ali u najmanju je ruku ružno vidjeti smrskanu konstrukciju reflektora i metalni stup koji i dalje stoje na igralištu. Osim toga, i dobar dio ograde je i dalje polegnut, pa je opći dojam kako je prošlo previše vremena a da sve to skupa do sada nije barem sklonjeno kako ne bi prijetilo igačima.

Građanin koji je fotodokumentirao stanje na teniskom igralištu znakovito je potpisao svoje fotografije: “Srušen rasvjetni stup na teniskom igralištu u Perivoju kralja Tomislava: građani zabrinuti za sigurnost”.

Foto: Građani Komarilosi

Nastavi čitati

Kožara

TRAGEDIJA U TENJI Pri skretanju nije vidjela motocikl, vozač na mjestu smrtno stradao

36-godišnja vozačica je uhićena

Objavljeno

.Dana

Objavio

U Tenji se jučer oko 19.05 sati dogodila teška prometna nesreća u kojoj je 60-godišnji vozač motocikla smrtno stradao.

Očevidom je utvrđeno da je do nesreće došlo kada je 36-godišnja vozačica upravljala osobnim automobilom i kretala se Osječkom ulicom u Tenji, te se prilikom skretanja ulijevo na kolni prilaz nije uvjerila da opisanu radnju može učiniti bez opasnosti za druge sudionike u prometu. U prednji dio automobila udario je motocikl kojim je upravljao 60-godišnjak, koji je na mjestu prometne nesreće smrtno stradao.

Vozač motocikla je za vrijeme vožnje na glavi nosio zaštitnu kacigu.

Očevid na mjestu događaja prometne nesreće obavili su policijski službenici Postaje prometne policije Osijek, a očevidom je rukovodila dežurna zamjenica Županijskog državnog odvjetništva u Osijeku. Tijekom obavljanja očevida od 19.48 do 21.30 sati promet je bio zatvoren za sva vozila i odvijao obilaznim cestovnim pravcima.

Tijelo preminulog vozača prevezeno je u Klinički bolnički centar Osijek, gdje će u Kliničkom zavodu za patologiju i sudsku medicinu, biti obavljena obdukcija.

36-godišnja vozačica je uhićena te će uz kaznenu prijavu zbog osnovane sumnje da je počinila kazneno djelo „Izazivanje prometne nesreće u cestovnom prometu“ biti predana pritvorskom nadzorniku Policijske uprave osječko-baranjske.

Foto: Magnific

Nastavi čitati

Kožara

NOVO Majstori završili sanaciju ulaza u pekaru Retfala nakon što se u nju zabio automobil

Epilog nevjerojatne prometne nesreće na križanju Čvrsničke i Kalničke prije desetak dana

Objavljeno

.Dana

Objavio

U završnici sanacije vidljivo je koliko su bile ozbiljne posljedice prometne nesreće od prije desetak dana kad se nesmotreni vozač automobilom zabio točno u ulazna vrata pekarnice Retfala, na križanju Čvrsničke i Kalničke ulice. Majstori su ovih dana dovršili radove na obnovi, pa je uočljivo kako su morali izgraditi novi zid gotovo metar širine lijevo od ulaznih vrata u lokal.

Naime, prilikom udara automobil je veći dio lijevog ugaonog zida i okvira vrata naprosto ugurao u pekarnicu, pa je sad vidiljivo i da su iznova učvršćivali štokove ulaznih vrata.

Još preostaje urediti fasadu.

PUF! Automobilom se zabio ravno u ulazna vrata pekare Retfala na uglu Čvrsničke i Kalničke

Foto: Građani Komarilosi

Nastavi čitati

Kožara

Zbog buke i opasnosti tri auta na izvanrednom tehničkom, utvrđeno čak 46 nedostataka

Vozila su isključena iz prometa, oduzete su registarske pločice, a vozači dobili kazne

Objavljeno

.Dana

Objavio

U Osijeku su jučer na izvanredni tehnički pregled upućena tri vozila na kojima je utvrđeno ukupno 46 tehničkih nedostataka, od kojih su na dva vozila utvrđena četiri opasna nedostatka – neispravne kočnice i dotrajali i oštećeni pneumatici.

Na svim vozilima su učinjene preinake koje nisu odobrene i upisane u prometnu dozvolu, zbog čega su na ispušnom sustavu vozila stvarala prekomjernu buku.

Vozila su isključena iz prometa oduzimanjem registarskih pločica. Za opasne nedostatke vozačima je izdan obavezni prekršajni nalog s kaznom od 260 eura dok je jednom vozaču za veće nedostatke izrečena novčana kazna od 130 eura.

Policija i dalje nastavlja uklanjati s ceste opasna i bučna vozila.

Foto: PU osječko-baranjska

Nastavi čitati

Najlaćarnije