Connect with us

MOŽE SE!

MOŽE SE! BRAVO! Konačno posječen visoki korov na Promenadi, dva mjeseca nakon što je uočen

Šteta što nije počupano i korijenje jer će ovako vrlo brzo početi rasti nove, još čvršće mladice

Objavljeno

.Dana

Džungla koja je mjestimice gotovo prerasla visinu šetnice na Promenadi između Zimske luke i stare vodocentrale konačno je posječena. Od sredine svibnja, kad su građani prvi puta javljali kako se korov na tom području oteo kontroli, prošlo je dva mjeseca i problem je već riješen!

Nikada ranije nije se događalo da šiblje tako dugo u i do te visine zarasta obaloutvrdu, ali nadležnima ove godine u prilog možda ide i informacija da smo dva tjedna imali i nestabilan vodostaj pa se korov nije mogao sjeći pod vodom. Ipak, bilo je dovoljno vremena da se to obavi i prije rasta vodostaja, ali sad je tako kako je. Bitno da je sređeno.

Očevici kažu kako je znatan dio posječenog šiblja završio u Dravi pa ga je voda odnijela. To je valjda uobičajeno. U neposrednoj blizini obale voda je znatno blatnija nego dalje gdje nije bilo korova, pa je moguće da neki ostaci i dalje ovdje mute vodotok. Šteta što korijenje nije počupano jer će ovako vrlo brzo početi rasti nove ladice, čvršće a kasnije i deblje nego prije.

NEPRIMJERENO Imamo džunglu u središtu grada, izrasta iz vode uz Promenadu na desnoj obali

ZAPUŠTENO Nikada nije bilo ovako da uz obaloutvrdu korov izrasta u ozbiljno veliko grmlje

Foto: Komarilos

Mobilia

MOŽE SE! BRAVO! Temeljito očišćen Trg Ante Starčevića, ručno i sa dva stroja za čišćenje

U posljednje vrijeme srce grada bilo je puno golubljeg izmeta

Objavljeno

.Dana

Objavio

Dva stroja za čišćenje i pranje javnih površina, te ručno sa visokotlačnim čistaćem Trg Ante Starčevića temeljito je očišćen od svih nečistoća i golubljeg izmeta. A upravo je ovo posljednje zahtijevalo nešto „žešće“ čišćenje,  budući da je sam centar grada prostor na kojem se golubovi hrane, ali i hlade uz fontanu.

Kako će u subotu biti i prva ovogodišnja Osječka ljetna noć valjalo je pripremiti centar za veliki broj sugrađana koji će doći na ovu već tradicionalnu manifestaciju. A upravo je glavni gradski trg mjesto na kojem cirkulira najveći broj ljudi.

POKAKANO Nije lijepo, središte je puno golubova, a cijeli Trg presvučen ptičjim drekom

Foto: Komarilos

Nastavi čitati

Mobilia

MOŽE SE! BRAVO! Nema više kombija koji je dvije godine stajao na uglu Savske i Murske ulice

Konačno je riješen višegodišnji problem stanovnika ovog dijela grada

Objavljeno

.Dana

Objavio

Kombi vozilo bez pločica više od dvije godine bilo je parkirano na križanju Murske i Savske ulice u Industrijskoj četvrti. Stanari obližnjih zgrada i kuća konstantno su zvali komunalne redare i policiju, ali kombi kao da se „zacementirao“ za kolnik.

Ostavljen da trune na kolniku, zauzimao je parkirno mjesto, pa su se stanari s pravom ljutili. Srećom, dogodio se obrat – vozila više nema, netragom je nestalo, a stanari su odahnuli. Na njega jedino podsjeća trag uvelog lišća koje se doslovno zalijepilo na cesti oko njegovih kotača.

Ovako je bilo prije nekoliko dana

Ovako je danas

NA CESTI Kombi bez pločica već je dvije godine ostavljen na križanju Murske i Savske ulice

Foto: Komarilos

Nastavi čitati

Mobilia

MOŽE SE! BRAVO! Odvezen auto koji je mjesecima bio na parkingu dječjeg vrtića Jaglenac

Zauzimao je jedno od 10 mjesta namijenjenih djelatnicima i roditeljima

Objavljeno

.Dana

Objavio

Mjesecima je na jednom od deset natkrivenih parkirališnih mjesta ispred Dječjeg vrtića Jaglenac u Donjem gradu bio parkiran automobil prekriven debelim slojem prašine. Iako je imao registarske pločice, po njegovom vanjskom izgledu bilo je vidljivo da ga je netko „zaboravio“.

Kako je ovo parkiralište namijenjeno djelatnicima i roditeljima, a ne napuštenim vozilima, građani su s razlogom iskazali nezadovoljstvo. Posebno zbog činjenice što će upravo ovaj vrtić biti dežuran tijekom ljetnih mjeseci i u njega će dolaziti djeca iz drugih dijelova grada. A slobodnih mjesta nikada dovoljno.

Auto, prekriven debelim slojem prašine, mjesecima je zauzimao jedno mjesto

Mjesto je sada konačno slobodno i za druga vozila

Iako je na vozilu prije nekog vremena bila zakačena i kazna, vlasnik nije reagirao. Sve dok širu javnost nismo upoznali s ovim problemom, pa je reakcija bila promptna – vozila na parkingu više nema.

BAHATO Mjesecima ovaj auto prekriven prašinom stoji na parkiralištu vrtića u Donjem gradu

Foto: Komarilos

Nastavi čitati

Kožara

MOŽE SE! BRAVO! Policija pronašla klince koji su romobilima pretjecali aute u Trpimirovoj

Otkriven je identitet sve trojice, dvojica su vozili, a treći je snimao i stavljao na društvene mreže

Objavljeno

.Dana

Objavio

Osječka policija je izvijestila da su dovršili kriminalističko istraživanje i da je otkriven identitet osoba koje su upravljale električnim romobilima kolnikom podvožnjaka na Trpimirovoj ulici u Osijeku. Riječ je o tri 17-godišnjaka. Dvojica su 7. lipnja oko 20 sati električnim romobilima jurili po cesti, a treći ih je snimao i potom stavljao na društvene mreže – sva trojica Osječani.

“Protiv dva maloljetna počinitelja slijedi podnošenje optužnog prijedloga Općinskom sudu u Osijeku zbog počinjenog prekršaja iz Zakona o sigurnosti prometna na cestama uz prijedlog izricanja odgojne mjere.” – stoji u policijskom priopćenju.

VIDEO – LUDOST Na romobilima se utrkuju s autima vozeći uzbrdo ispod podvožnjaka na Trpimirovoj

Policija posebno upozorava vozače romobila i naročito njihovih roditelja na obvezu poštivanja prometnih propisa jer može doći do teških posljedica. Također, ističu i kako objavljivanje i promoviranje tih opasnih ponašanja može ohrabrivati i druge da oponašaju takve postupke i da također ugorožavaju sigurnost u prometu.

Foto: Screenshot videa

Nastavi čitati

Analit

MOŽE SE! BRAVO! Postavljena ograda gradilišta s opasnom dubokom rupom uz stazu u Štrosiki

Trebalo je manje od dva dana, ali pješaci i biciklisti sad su sigurni

Objavljeno

.Dana

Objavio

Potpuno otvorena rupa nekadašnjeg podruma srušene kuće u Strossmayerovoj danima je prijetila upravo na milimetar od pješačke i biciklističke staze. Zapravo je bilo nevjerojatno kako se netko usudio (ako je uopće razmišljao) tako opasnu i duboku zamku ostaviti nezaštićenu praktički uz nogu pješacima, ali sad je ta priča gotova.

Nakon što su građani fotodokumentirali i alarmirali na opasnost, u subotu je to bila tema dana, a već u ponedjeljak sve je ograđeno prema propisima. I najvažnije je da je nogostup siguran.

Ovo je bila jedna od pristojnijih i brzih gesti izvođača radova ili građevinskih investitora i doista je lijepo što ispada kako i među njima ima onih koji brinu o sigurnosti i reakcijama građana. Naime, Osijek je zadnjih godina veliko gradilište i praktički na svakih stotinjak metara gradi se poneka nova katnica, urbana vila, višestambena zgrada ili cijelo naselje i ogromna vojska građevinaca i njihovih strojeva svakodnevno zauzimaju kolnike, nogostupe, prolaze, pa čak i ceste. Često su građani zbog radova upućeni hodati po blatu ili ih ogradama gradilišta naprosto skrenu da prolaze po cesti (bez posebnih znakova), pa je ovaj slučaj iz Štrosike ipak svijetli primjer iz kojega se vidi da da reakcija može biti brza i kvalitetna kad razumijete da svojim radom izazivate nered.

Na kraju, najvažnije je da ovdje u Štrosiki nitko nije slomio vrat, a baš i to se moglo dogoditi.

OPREZ! Srušili staru kuću u Štrosiki i hladno ostavili metar duboku rupu uz pješačku stazu

Foto: Građani Komarilosi

Nastavi čitati

Najlaćarnije