MOŽE SE!
MOŽE SE! BRAVO! Konačno posječen visoki korov na Promenadi, dva mjeseca nakon što je uočen
Šteta što nije počupano i korijenje jer će ovako vrlo brzo početi rasti nove, još čvršće mladice
Džungla koja je mjestimice gotovo prerasla visinu šetnice na Promenadi između Zimske luke i stare vodocentrale konačno je posječena. Od sredine svibnja, kad su građani prvi puta javljali kako se korov na tom području oteo kontroli, prošlo je dva mjeseca i problem je već riješen!
Nikada ranije nije se događalo da šiblje tako dugo u i do te visine zarasta obaloutvrdu, ali nadležnima ove godine u prilog možda ide i informacija da smo dva tjedna imali i nestabilan vodostaj pa se korov nije mogao sjeći pod vodom. Ipak, bilo je dovoljno vremena da se to obavi i prije rasta vodostaja, ali sad je tako kako je. Bitno da je sređeno.
Očevici kažu kako je znatan dio posječenog šiblja završio u Dravi pa ga je voda odnijela. To je valjda uobičajeno. U neposrednoj blizini obale voda je znatno blatnija nego dalje gdje nije bilo korova, pa je moguće da neki ostaci i dalje ovdje mute vodotok. Šteta što korijenje nije počupano jer će ovako vrlo brzo početi rasti nove ladice, čvršće a kasnije i deblje nego prije.
NEPRIMJERENO Imamo džunglu u središtu grada, izrasta iz vode uz Promenadu na desnoj obali
ZAPUŠTENO Nikada nije bilo ovako da uz obaloutvrdu korov izrasta u ozbiljno veliko grmlje



Foto: Komarilos
Mobilia
MOŽE SE! BRAVO! Temeljito očišćen Trg Ante Starčevića, ručno i sa dva stroja za čišćenje
U posljednje vrijeme srce grada bilo je puno golubljeg izmeta
Dva stroja za čišćenje i pranje javnih površina, te ručno sa visokotlačnim čistaćem Trg Ante Starčevića temeljito je očišćen od svih nečistoća i golubljeg izmeta. A upravo je ovo posljednje zahtijevalo nešto „žešće“ čišćenje, budući da je sam centar grada prostor na kojem se golubovi hrane, ali i hlade uz fontanu.
Kako će u subotu biti i prva ovogodišnja Osječka ljetna noć valjalo je pripremiti centar za veliki broj sugrađana koji će doći na ovu već tradicionalnu manifestaciju. A upravo je glavni gradski trg mjesto na kojem cirkulira najveći broj ljudi.



POKAKANO Nije lijepo, središte je puno golubova, a cijeli Trg presvučen ptičjim drekom
Foto: Komarilos
Mobilia
MOŽE SE! BRAVO! Nema više kombija koji je dvije godine stajao na uglu Savske i Murske ulice
Konačno je riješen višegodišnji problem stanovnika ovog dijela grada
Kombi vozilo bez pločica više od dvije godine bilo je parkirano na križanju Murske i Savske ulice u Industrijskoj četvrti. Stanari obližnjih zgrada i kuća konstantno su zvali komunalne redare i policiju, ali kombi kao da se „zacementirao“ za kolnik.
Ostavljen da trune na kolniku, zauzimao je parkirno mjesto, pa su se stanari s pravom ljutili. Srećom, dogodio se obrat – vozila više nema, netragom je nestalo, a stanari su odahnuli. Na njega jedino podsjeća trag uvelog lišća koje se doslovno zalijepilo na cesti oko njegovih kotača.


NA CESTI Kombi bez pločica već je dvije godine ostavljen na križanju Murske i Savske ulice
Foto: Komarilos
Mobilia
MOŽE SE! BRAVO! Odvezen auto koji je mjesecima bio na parkingu dječjeg vrtića Jaglenac
Zauzimao je jedno od 10 mjesta namijenjenih djelatnicima i roditeljima
Mjesecima je na jednom od deset natkrivenih parkirališnih mjesta ispred Dječjeg vrtića Jaglenac u Donjem gradu bio parkiran automobil prekriven debelim slojem prašine. Iako je imao registarske pločice, po njegovom vanjskom izgledu bilo je vidljivo da ga je netko „zaboravio“.
Kako je ovo parkiralište namijenjeno djelatnicima i roditeljima, a ne napuštenim vozilima, građani su s razlogom iskazali nezadovoljstvo. Posebno zbog činjenice što će upravo ovaj vrtić biti dežuran tijekom ljetnih mjeseci i u njega će dolaziti djeca iz drugih dijelova grada. A slobodnih mjesta nikada dovoljno.


Iako je na vozilu prije nekog vremena bila zakačena i kazna, vlasnik nije reagirao. Sve dok širu javnost nismo upoznali s ovim problemom, pa je reakcija bila promptna – vozila na parkingu više nema.
BAHATO Mjesecima ovaj auto prekriven prašinom stoji na parkiralištu vrtića u Donjem gradu
Foto: Komarilos
Kožara
MOŽE SE! BRAVO! Policija pronašla klince koji su romobilima pretjecali aute u Trpimirovoj
Otkriven je identitet sve trojice, dvojica su vozili, a treći je snimao i stavljao na društvene mreže
Osječka policija je izvijestila da su dovršili kriminalističko istraživanje i da je otkriven identitet osoba koje su upravljale električnim romobilima kolnikom podvožnjaka na Trpimirovoj ulici u Osijeku. Riječ je o tri 17-godišnjaka. Dvojica su 7. lipnja oko 20 sati električnim romobilima jurili po cesti, a treći ih je snimao i potom stavljao na društvene mreže – sva trojica Osječani.
“Protiv dva maloljetna počinitelja slijedi podnošenje optužnog prijedloga Općinskom sudu u Osijeku zbog počinjenog prekršaja iz Zakona o sigurnosti prometna na cestama uz prijedlog izricanja odgojne mjere.” – stoji u policijskom priopćenju.
VIDEO – LUDOST Na romobilima se utrkuju s autima vozeći uzbrdo ispod podvožnjaka na Trpimirovoj
Policija posebno upozorava vozače romobila i naročito njihovih roditelja na obvezu poštivanja prometnih propisa jer može doći do teških posljedica. Također, ističu i kako objavljivanje i promoviranje tih opasnih ponašanja može ohrabrivati i druge da oponašaju takve postupke i da također ugorožavaju sigurnost u prometu.
Foto: Screenshot videa
Analit
MOŽE SE! BRAVO! Postavljena ograda gradilišta s opasnom dubokom rupom uz stazu u Štrosiki
Trebalo je manje od dva dana, ali pješaci i biciklisti sad su sigurni
Potpuno otvorena rupa nekadašnjeg podruma srušene kuće u Strossmayerovoj danima je prijetila upravo na milimetar od pješačke i biciklističke staze. Zapravo je bilo nevjerojatno kako se netko usudio (ako je uopće razmišljao) tako opasnu i duboku zamku ostaviti nezaštićenu praktički uz nogu pješacima, ali sad je ta priča gotova.
Nakon što su građani fotodokumentirali i alarmirali na opasnost, u subotu je to bila tema dana, a već u ponedjeljak sve je ograđeno prema propisima. I najvažnije je da je nogostup siguran.
Ovo je bila jedna od pristojnijih i brzih gesti izvođača radova ili građevinskih investitora i doista je lijepo što ispada kako i među njima ima onih koji brinu o sigurnosti i reakcijama građana. Naime, Osijek je zadnjih godina veliko gradilište i praktički na svakih stotinjak metara gradi se poneka nova katnica, urbana vila, višestambena zgrada ili cijelo naselje i ogromna vojska građevinaca i njihovih strojeva svakodnevno zauzimaju kolnike, nogostupe, prolaze, pa čak i ceste. Često su građani zbog radova upućeni hodati po blatu ili ih ogradama gradilišta naprosto skrenu da prolaze po cesti (bez posebnih znakova), pa je ovaj slučaj iz Štrosike ipak svijetli primjer iz kojega se vidi da da reakcija može biti brza i kvalitetna kad razumijete da svojim radom izazivate nered.
Na kraju, najvažnije je da ovdje u Štrosiki nitko nije slomio vrat, a baš i to se moglo dogoditi.
OPREZ! Srušili staru kuću u Štrosiki i hladno ostavili metar duboku rupu uz pješačku stazu
Foto: Građani Komarilosi
-
Kovinar1 dan od objaveBAHATO Parkirao kombi uz stepenište kod podvožnjaka na Trpimirovoj, nitko nije mogao proći
-
SPEEDWAY1 dan od objaveNAVIJAČKA Prva originalna FIFA majica već je pristigla u Osijek, noćas je to stvar prestiža
-
Pija raport1 dan od objaveLUBENICE Još nema domaćih, cijena im je niža nego krajem svibnja kada su stigle na tržnicu
-
Šećerana1 dan od objaveHRVATSKA PROTIV GANE Kafići će raditi do 3, uz Tvrđu veliki ekran i na Trgu Ante Starčevića
-
Šećerana23 sata od objave100 GODINA SAMOSTALNOSTI Družba Marijinih sestara Čudotvorne medaljice
-
SPEEDWAY8 sati od objaveMAGANIĆ Jedan od najboljih osječkih rukometaša iz Zrinjevca, preko Zagreba ide u Dugo Selo
-
Klopa7 sati od objaveIDEALNA ZA VRUĆINU Hrskava salata s piletinom i tjesteninom rashladit će vas iznutra
-
SPEEDWAY1 dan od objaveHANŽEK Amerikanka u utrci na 100 metara srušila rekord memorijala koji je stajao od 1988.
-
Šećerana9 sati od objaveSPAS Tri dana toplinskog udara najbolje je i najsigurnije provesti uz Dravu ili na bazenima
-
Svilana6 sati od objave150 GODINA LIPE Moćni zbor od 90 članova pjevao je repertoar od klasike do popa i rocka
-
SPEEDWAY3 sata od objaveMEĐUŽUPANIJSKA LIGA Nogometaši Višnjevca nažalost zatajili u samoj završnici prvenstva
