Connect with us

Mobilia

EPILOG Vozač traktora koji je otklizao u Zimsku luku je malo nabio kuk i nije ništa slomio

Zimska služba je već u 1,30 sati noćas krenula bacati sol na ceste, a od 4 sata na nogostupe

Objavljeno

.Dana

Prema riječima direktora Unikoma, Igora Pandžića, vozač traktora s posipačem soli koji je jutros oko 7 sati završio na obaloutvrdi Zimske luke tek pola metra od zaleđene Drave, je dobro. Razgovarao je s njim.

– Bio je u bolnici na pregledu i kaže da je malo nabio kuk i da nije slomio ništa, ali pričekat ćemo službeno što će reći iz KBC-a. On je bio u šoku, priskočili su mu u pomoć drugi djelatnici i došla je Hitna pomoć koja ga je odvezla u bolnicu – rekao je Pandžić.

LED Radni stroj koji je bacao sol u Ribarskoj otklizao na promenadu i pao u Zimsku luku

Opisao je i da je traktor s posipačem prije toga posipao sol na Trgu Ante Starčevića i potom je krenuo Ribarskom kako bi obavio posao prije nego što građani krenu na posao. Nažalost, na nagibu prema Dravi vozač je izgubio kontrolu jer je podloga već bila smrznuta i vozilo je naprosto otklizalo u Zimsku luku.

Pandžić je dodao da će traktor danas biti izvađen.

– Nije lako ovdje ući na promenadu, ali našli smo rješenje. Za intervenciju ćemo trebati tri sata i bit će gotovo najkasnije do kraja radnog vremena. Skinut ćemo posipač i ralicu, pa će vozilo biti lakše za povući.

Inače, Zimska služba je stalno u pripravnosti i dok noćas nije počela padati ledena kiša (oko 1,30 sati) dva dežurna vozila su posipala sol po cestama. Kada je počela padati kiša uključilo se svih 14 posipača i po gradu čistilo ceste, a u 4 sata je krenula dežurna služba koja čisti pješačke i biciklističke staze.

Na cestama su noćas odradili dva kruga po tri sata po ulicama prva četiri prioriteta, a od 7,30 sati krenuli su u ulice petog prioriteta, to su one ulice u koje mogu ulaziti samo male ralice ili se velikim ralicama ne može prići zbog parkiranih automobila.

– Bacili smo u tim intervencijama 60 tona soli na cestama, a jutros još 10 tona na pješačkim i biciklističkim stazama. To je manje nego što bacimo kada pada snijeg, ali sada je nekoliko dana noću bila jako niska temperatura i sol sporije djeluje, pa se ledena kiša brže hvata – rekao je Pandžić.

Komentirao je i padove na ledenim nogostupima.

– Najviše padova je bilo ispred privatnih kuća i višestambenih zgrada. Unikom je sve očistio i posuo solju ispred javnih institucija, to je naša obveza. Pravila su ista kao i kad pada snijeg, svatko treba počistiti ili baciti sol na nogostupu ispred svoje kuće – rekao je direktor Unikoma.

Foto: Građani Komarilosi

Mobilia

MOŽE SE! BRAVO! Odvezen auto koji je mjesecima bio na parkingu dječjeg vrtića Jaglenac

Zauzimao je jedno od 10 mjesta namijenjenih djelatnicima i roditeljima

Objavljeno

.Dana

Objavio

Mjesecima je na jednom od deset natkrivenih parkirališnih mjesta ispred Dječjeg vrtića Jaglenac u Donjem gradu bio parkiran automobil prekriven debelim slojem prašine. Iako je imao registarske pločice, po njegovom vanjskom izgledu bilo je vidljivo da ga je netko „zaboravio“.

Kako je ovo parkiralište namijenjeno djelatnicima i roditeljima, a ne napuštenim vozilima, građani su s razlogom iskazali nezadovoljstvo. Posebno zbog činjenice što će upravo ovaj vrtić biti dežuran tijekom ljetnih mjeseci i u njega će dolaziti djeca iz drugih dijelova grada. A slobodnih mjesta nikada dovoljno.

Auto, prekriven debelim slojem prašine, mjesecima je zauzimao jedno mjesto

Mjesto je sada konačno slobodno i za druga vozila

Iako je na vozilu prije nekog vremena bila zakačena i kazna, vlasnik nije reagirao. Sve dok širu javnost nismo upoznali s ovim problemom, pa je reakcija bila promptna – vozila na parkingu više nema.

BAHATO Mjesecima ovaj auto prekriven prašinom stoji na parkiralištu vrtića u Donjem gradu

Foto: Komarilos

Nastavi čitati

Mobilia

ZRINJEVAC Beskorisna nekadašnja telefonska govornica magnet je za iživljavanje vandala

Izgleda ružno, nema svrhu i trebalo bi ju ukloniti

Objavljeno

.Dana

Objavio

Zrinjevac nije jedinom mjesto u gradu na kojem se nalazi telefonska govornica koja više ničemu ne služi. Uređaja nema, ostalo je samo postolje koje je postalo metom vandala. Išarano, prljavo i ružno – ničemu ne služi i zapravo bi ga trebalo ukloniti.

Ovakve telefonske govornice su besmislene jer kartice za njihovu upotrebu odavno se ne prodaju u poštanskim uredima. A i da se prodaju – vjerojatno je mali postotak onih koji bi, u današnje doba mobilne telefonije, koristili telefonsku govornicu.

U nekim su dijelovima grada govornice uklonjene, no ova na Zrinjevcu, složit ćete se djeluje poput zaboravljenog muzejskog izloška na otvorenom.

Foto: Komarilos i građani Komarilosi

Nastavi čitati

Mobilia

BAHATO Mjesecima ovaj auto prekriven prašinom stoji na parkiralištu vrtića u Donjem gradu

Natkriveni parking namijenjen je roditeljima i zaposlenicima, a ne napuštenim vozilima

Objavljeno

.Dana

Objavio

Već mjesecima na parkiralištu Dječjeg vrtića Jaglenac u Krstovoj ulici u Donjem gradu stoji parkirani automobil koji je prekriven debelim slojem prašine. Da je netko „zaboravio“ na njega svjedoči i trava koja raste oko kotača. Roditelji koji svakodnevno dovoze svoju djecu u vrtić kažu kako je na vjetrobranskom staklu jedno vrijeme stajala i kazna/upozorenje komunalca, no automobil je i dalje tamo.

– Zauzima jedno od 10 mjesta predviđenih za djelatnike i roditelje. S obzirom da ide ljeto, a ovaj će vrtić biti dežuran te će ovdje dolaziti i dosta roditelja s djecom iz drugih dijelova grada, jedno parkirno mjesto manje predstavlja veliki problem – ističe sugrađanka koja je i fotodokumentirala ovaj problem.

Osim što je prekriven debelim slojem prljavštine i prašine, onemogućava i održavanje parkinga iz čijih opločnika već raste trava. Natkriveni parking, osim zaposlenicima, namijenjen je i roditeljima kojima je potrebno par minuta da dovedu/odvedu dijete iz vrtića. Nije mjesto na kojem netko može ostaviti svoje vozilo da trune.

Foto: Građani Komarilosi i Komarilos

Nastavi čitati

Mobilia

GUNDULIĆEVA Otvoreno 87 novih parkirališnih mjesta, na jesen kreće sadnja 22 stabla

Nekada neuređen parking u Blok centru sada ima svu potrebnu infrastrukturu

Objavljeno

.Dana

Objavio

Otvoreno je još jedno novouređeno parkiralište u centru grada. Nakon Strossmayerove i Ulice Hrvatske Republike danas je otvoreno 87 novih parkirališnih mjesta u Gundulićevoj ulici preko puta Zrinjevca. Od tog je broja pet parkirališnih mjesta za osobe s invaliditetom.

Vrijednost radova je 450.000 eura, trajali su tri mjeseca i ovo nekada neuređeno parkiralište sada ima svu potrebnu infrastrukturu.

– Napravljena je cesta, oborinska odvodnja i uz parkirališna mjesta uskoro će biti postavljena javna rasvjeta. U jesen će biti posađena 22 stabla. Ovo parkiralište, kao i ono u Strossmayerovoj ulici, bilo je potpuno neadekvatno. Parkiralo se u blatu, a ja sam rekao kada Grad Osijek preuzme odgovornost za parking, ovakve se stvari neće događati. I danas imamo sasvim druga parkirališta, od onih sramotnih kakva su ranije bila – naglasio je gradonačelnik Ivan Radić, podsjećajući kako je nakon gotovo 30 godina Grad preuzeo parking koji je bio pod koncesionarom.

Do sada je u gradu uređeno 1.100 parkirališnih mjesta koja će se od 1. rujna postepeno uvoditi u sustav naplate.

Foto: Grad Osijek

Nastavi čitati

Mobilia

UDUBLJENJA Stariji pješaci zapinju za reljefne poklopce šahtova, možda ih treba promijeniti

Ako netko ozbiljnije padne – bit će kasno

Objavljeno

.Dana

Objavio

Građanin koji je poslao fotografije starih poklopaca šahtova na Vukovarskoj ulici objašnjava kako stariji pješaci redovito zapinju za njihovu reljefnu površinu. Riječ je o starim modelima koji imaju udubljenja.

Bez obzira što su poklopci i dalje čvrsti i vjerojatno mogu izdržati još desetke godina, zanimljive su i primjedebe ljudi koji tamo svakodnevno prolaze.

“U Vukovarskoj ulici na sjevernoj strani postoje tri poklopca od šahta s udubljenjima za koja zapinju pješaci, a kada pada kiša tek nakon pet dana se voda isuši. Nalaze se na križanju s Dobriše Cesarića, križanju s Istarskom i kod mimoilazo-zaštitne ograde pružnog prijelaza s istočne strane. Na njima piše: Telefon. Postoji mogućnost da su ti šahtovi izvan upotrebe. Takvi poklopci se više ne smiju upotrebljavati. Na snazi je propis o tehničkim uvjetima o osiguranju pristupačnosti građevina osobama s invaliditetom i smanjene pokretljivosti. Mislim da to mora promijeniti korisnik infrastrukture.” – stoji u informaciji koju je poslao čitatelj.

Ako je doista tako, onda će biti zanimljivo pratiti koliko će vremena trebati onome tko upravlja tom infrastrukturom da bi poklopce doista promijenio. U protivnom, riskiraju kazne. Naročito ako građani počnu dostavljati fotografije starijih pješaka koji su možda pali i ozlijedili se jer su zapeli za poklopac.

Foto: Građani Komarilosi

Nastavi čitati

Najlaćarnije