Connect with us

Analit

OHO! Najavljena racionalizacija poslovanja Ukopa, navodno vodstvo tvrtke na tome već radi

Uskoro stiže i gradska aplikacija koja će gradske usluge digitalizirati i podići na viši nivo

Objavljeno

.Dana

Na današnjoj sjednici Gradskog vijeća Osijeka bili su i članovi Dječjeg Gradskog vijeća koje je na početku pozdravio gradonačelnik Ivan Radić govoreći kako je u Osijeku u tijeku povijesno najveći investicijski ciklus ulaganja u školstvo (52 milijuna eura). Poslije njega je izabrana dječja gradonačelnica Nika Opačak također pozdravila odrasle vijećnike i informirala kako Dječje Gradsko vijeće ima 42 vijećnika iz 21 osječke škole te najavila kako će u predviđenom dijelu sjednice gradonačelnika izvijestiti o nekim problemima grada koje oni kao djeca vide, a odrasli izgleda ne vide.

DOBRO SU SE NAPOZDRAVLJALI Dječji gradski vijećnici su potom zajedno s ostalima pratili tzv. aktualni sat u kojemu gradski vijećnici gradonačelniku postavljaju pitanja i inicijative te su se klinci vjerojatno nemalo iznenadili kad su vidjeli kako njihovi odrasli kolege redom za govornicom troše dragocjene sekunde uvijek iznova pozdravljajući gradonačelnika, njegova zamjenika, ostale kolege vijećnike, direktore gradskih tvrtki, pročelnike, čak i novinare i goste na sjednici. Stvarno, s obzirom da za svoja pitanja i inicijative imaju samo tri minute doista je u najmanju ruku neodgovorno i pola minute potrošiti na nepotrebno kobajagi kurtoazno pozdravljanje ljudi s kojim već sjedite u prostoriji i s kojima ste se pozdravili kad ste došli na sjednicu. Al ajde, djeca će valjda biti bolja i učiti iz grešaka ovih koji su sad na štihu.

KONTROLA NOVCA ZA SPORT Vijećnicu Natašu Surla Lusch zanimalo je ima li Grad Osijek sustav kontrole potrošnje novca koji se iz proračuna izdvaja za financiranje sporta? Jasno je pri tome naznačila da ju to zanima zbog aktualnih problema vezanih za pronevjere novca u različitim državnim sportskim savezima. Gradonačelnik je odgovorio da su sredstva za sport namjenska i da se kontroliraju putem Zajednice osječkog sporta i sustava unutarnjih kontrola.

Surla Lusch je još pitala i za pješačke prijelaze u Krbavskoj ulici, koja se proteže od Vrbaske do Ulice 3. GBR Kune, gdje bi trebalo postaviti svjetleće oznake jer su se tamo već zbog nepreglednosti događali sudari, a jedna je djevojčica i ozlijeđena. Gradonačelnik je pokazao da poznaje problematiku, ustvrdio da je riječ o tri takva prijelaza te da su na jednom već postavljene takve oznake i da će uskoro to biti učinjeno i na ostalima.

GRADSKA APLIKACIJA Zatim je vijećnik Boris Kiš podsjetio kako je 2024. potpisan ugovor s tvrtkom Ericsson Nikola Tesla vrijedan 707.500,00 eura koja je trebala u 2025. isporučiti gradsku aplikaciju putem koje je, između ostaloga, trebalo biti moguće praćenje voznog reda gradskog prijevoza i kupovina bezgotovinskih prijevoznih karata. U međuvremenu je, rekao je, druga privatna tvrtka u Osijeku napravila svoju aplikaciju za praćenje gradskog prijevoza za koju je “u samo jednom danu interes pokazalo 1.000 građana”, pa ga zanima zašto se taj projekt ne podrži. A dodano, podsjetio je kako je sad već prošla trećina 2026. godine i zanima ga što je s ugovorom s Ericssonom? Također, citirao je i zamjenika gradonačelnika Dragana Vulina koji je na jednoj od sjednica Gradskoga vijeća 2023. ustvrdio da će uskoro biti moguće podnositi online peticije na web stranici Grada Osijeka, pa ga zanima i što je s tim?

Gradonačelnik je podsjetio da je situacija s digitalizacijom gradskih usluga bila u katastrofalnom stanju kad je on preuzeo posao, pa je zbog toga trebalo raditi više nego što su mislili kad je potpisan ugovor. No, najavio je da će nova applikacija nastala u suradnji s Ericssonom uskoro biti predstvljena, da će se kroz nju moći pratiti gradski prijevoz i podnositi peticije te da će pokazati da je Osijek jako napredovao po pitanju digitalizacije gradskih usluga.

HOSPICIJ Inicijativu za izgradnju novog hospicija u Osijeku iznijela je vijećnica Dubravka Krupa argumentirajući kako na području naše županije jedino u bolnici u Našicama ima 10 kreveta namijenjenih pacijentima za palijativnu skrb do dostojanstvene smrti, a da bi trebali imati između 24 i 35 kreveta. Gradonačelnik je prihvatio tu inicijativu, ali je naznačio da hospicij nije u gradskoj nadležnosti. Na to je Krupa kasnije dodala da bi bilo dobro da inicijativu preporuči i u županiji i nadležnima u državi, a pitala je i što se planira sa sadašnjim kompleksom KBC- a kad se planira gradnja nove bolnice u Osijeku? No, na to pitanje nije dobila odgovor.

GROBNA NAKNADA Dodatno, Krupa je pitala i za obustavljeni Cjenik grobne naknade, odnosno zanimalo ju je temeljem kojih procjena je određena subvencija za tvrku Ukop kad je ona 2024. završila s gubitkom, a u 2026. joj je subvencija prepolovljena u odnosu na 2025.? Također je poželjela znati je li se osječka javnost mogla poštedjeti šokova s uplatnicama koje su izdane, a onda je ispalo da ih ne treba plaćati.

RACIONALIZACIJA UKOPA Dobila je odgovor kako je Cjenik grobne naknade zajedno s iznosom subvencije upućen na doradu, a gradonačelnik je potom znakovito dodao da se priprema značajna racionalizacija poslovanja tvrtke Ukop, odnosno da se na tome već radi.

VODENICA JE OBNOVLJENA Vijećnik Igor Toman je pitao što je s vodenicom, je li obnovljena i kad se vraća na vez? Također ga je zanimalo zašto je poslovima obnove upravljala tvrtka Športski objekti? A predložio je i da se to da na upravljanje TZ Grada Osijeka s obzirom da je grad postao kontinentalna turistička destinacija i po njemu bi to bilo logično.

Kratko mu je gradonačelnik odgovorio da je vodenica obnovljena i da se čeka viši vodostaj da bi mogla isploviti te da Sportski objekti neće njome upravljati nego samo da je to bilo jednokratno jer je vodenica bila u lošem stanju.

GRADSKI ČINOVNICI U STAROJ PEKARI Vijećnica Katarina Kruhonja primijetila je da su kulturne udruge iseljene iz prostora Stare pekare u Tvrđi i zanimalo ju je zašto je to tako jer da su do iseljenja tamo na programe dolazili učenici iz 40 škola. Gradonačelnik je rekao kako dio djelatnika gradske uprave radi u jako lošim uvjetima, naročito oni koji su smješteni u uredske prostore u potkrovlju za koje nema kvalitetnih rješenja, pa je odlučeno da će dio odjela za graditeljstvo biti preseljen u Staru pekaru. Kruhonja je potom podsjetila da je Stara pekara svojedobno obnavljana sredstvima Europske unije i da su to bili namjenski prostori za udruge u kulturi. Jasno joj je, rekla je, da su ti rokovi i obveze prošli pa se sad mogu tamo useljavati i gradski činovnici, pa je otvorila i pitanje o tomu je li ovo privremeno rješenje i ima li gradska uprava dugoročno rješenje za smještaj svojih djelatnika?

RUŠEVNE KUĆE Dodatno, Kruhonju je zanimalo i ima li Grad Osijek evidenciju ruševnih i napuštenih zgrada u vlasništvu Republike Hrvatske u Osijeku jer su one sigurnosni problem i zdravstveni problem te postoje li planovi postupanja kad se takve zgrade urušavaju? Dodala je kako se nedavno na 50 metara od glavnoga trga jedna takva zgrada urušila i uništila automobil. Gradonačelnik je objasnio da su od 1.010 gradskih nekretnina samo šest u lošem stanju, a od toga da se na dvije nekretnine već radi obnova i održavanje.

Na nastavak pitanja vijećnice o tome kako ćemo postupati s urušavanim nekretninama u vlasništvu Republike Hrvatske odgovorila je pročelnica Maja Alduk kako su u stalnim kontaktima s vlasnicima, odnosno ministarstvima i Državnim nekretninama te da komunalni redari redovito izlaze na teren i donose odluke.

ZAŠTO NE ZAPOŠLJAVAJU U ZONI NEMETIN? Poslovna zona Nemetin bila je u fokusu interesa vijećnika Željka Požege. Zanimalo ga je što je s najavljenim zapošljavanjima u tvrtkama koje djeluju u tom prostoru? Jedna, iz Njemačke, najavljvala je kako je rekao 300 zaposlenih a trenutno ih je samo 6. A druga, američka, najavljivala je u prvoj fazi 1.500, pa onda još do 4.500 zaposlenih a sad ih je nekoliko stotina. Požega se pri tome ogradio rekavši kako mu je jasno da tih oko “5.000 radnika Osijek zapravo nema” te da treba biti zahvalan na svakom novootvorenom radnom mjestu, ali da ga naprosto zanima što se tamo događa i kako će se stvar razvijati u naredne dvije godine.

Gradonačelnik je obavijestio da je u Zoni Nemetin ostala slobodna samo jedna parcela za gospodarsku djelatnost i da će Grad Osijek dodatno tamo ulagati u komunalnu infrastruturu. Podsjetio je da u Osijeku trenutno bilježimo rekordnu zaposlenost, odnosno rekordno nisku stopu nezaposlenosti. A za privatne tvrtke o kojima se raspitivao vijećnik Požega rekao je da prva i dalje gradi pogone na svojoj parceli, a druga da se u međuvremenu iz poslovanja u segmentu auto industrije transformirala u proizvodnju u sklopu farmaceutske industrije. Obje tvrtke, prema njegovim riječima, i dalje nadograđuju svoje objekte i dalje ozbiljno ulažu u razvoj poslovanja.

SVI SKUPA Ostala pitanja postavljali su vijećnici iz gradonačelnikove kvote i ona su služila uglavnom kako bi se dodatno promovirali već predstavljeni, tekući projekti. Vijećnik Antonio Lozančić pitao je hoće li se po uzoru na obnovu bajera na Jugu 2 obnavljati i Našićki bajer u Gradskoj četvrti Novi grad? Vijećnik Milan Opačak pitao je za dva stara tramvaja koja su donirana ukrajinskom gradu Žitomiru i hoće li biti još takvih donacija? Vijećnica Marica Čulo raspitivala se o više detalja o gradnji Dječjeg vrtića Bambi na Lijevoj obali, a vijećnica Mira Leko Čurčić o tome koliko je efikasna odluka o besplatnom gradskom prijevozu za umirovljenike i građane starije od 65 godina? Konačno, vijećnik Mate Jurčević pitao je ima li što novo u vezi najavljene gradnje nove osnovne škole u Retfali?

SKRAĆENO Gradonačelnik je kratko informirao kako podržava inicijativu za obnovu Našičkog bajera. Objasnio je da su dva stara tramvaja umjesto rashodovanja darovana Žitomiru i da će tako darovati još četiri stara tramvaja s obzirom da je u Osijek već došlo 10 novih tramvaja te da će biti isporučeno još 10 i da u tom smislu stare tramvaje više nećemo trebati i nećemo ih imati gdje držati, pa će biti darovani Ukrajini.

Što se tiče DV Bambi, rečeno je kako će u njegovu izgradnju biti investirano 2,3 milijuna eura i da će ga pohađati četiri vrtićke skupine. Zatim, mogućnost besplatnog gradskog prijevoza za umirovljenike je u godinu dana iskoristilo 12.500 građana, za razliku od prethodne godine kad ih je tu besplatnu uslugu koristilo oko 6.000. A što se tiče gradnje Osnovne škole Vladimira Nazora u Retfali, u tijeku je javna nabava. Osim toga, u Retfali će se obnavljati i dvije postojeće osnovne škole – Retfala i Ivana Filipovića. A uskoro se očekuje i potpisivanje 50 milijuna eura vrijednog ugovora za izgradnju Strossmayerove ulice u sklopu projekta Strossmayerova – Zelena avenija.

Od 27 gradskih vijećnika na sjednici je bilo njih 26. Ostala je prazna prva stolica u klupi oporbe jer nije bilo vijećnika Vjerana Marijaševića.

Foto: Komarilos

Analit

NOVA LJEPOTICA Zgrada Državnog arhiva u Tvrđi u novom ruhu, gotova energetska obnova

Osim pročelja obnovljeno je i krovište i uveden novi sustav grijanja i izolacije

Objavljeno

.Dana

Objavio

Konačno se vidi kako zgrada Državnog arhiva u Tvrđi izgleda nakon obnove. Nakon što su uklonjene skele objekt je doslovno promijenio vizuru istočnog ulaza u staru gradsku jezgru.

Još su u ožujku prošle godine krenuli radovi na energetskoj obnovi vrijedni više od 2 milijuna eura. Čak 96% obnove sufinancirano je sredstvima EU, dok ostatak financira Ministarstvo kulture i medija. Obnova je obuhvatila izolaciju fasade, uređenje krovišta, te uvođenje novog sustava grijanja i ventilacije i izvodila se u nekoliko faza, budući da je zgrada u kojoj je arhiv smješten spomenik kulture prve kategorije u sastavu Tvrđe.

Jednokatnica uglastog oblika izgrađena je u starom baroknom slogu 1722. godine, a Državni je arhiv u nju smješten 1975. iz zgrade u Kuhačevoj 27, budući da je taj prostor bio premalen za svu arhivsku građu. Iako obnovljen, prostor Državnog arhiva i dalje je premalen za svu građu, koja se osim u arhivu čuva i na četiri privremene lokacije.

Grad Osijek još je 2003. Državnom arhivu darovao zemljište u Podravlju, u Ulici princa Eugena Savojskog. Na čestici od oko 4000 kvadratnih metara trebala bi se izgraditi nova arhivska zgrada s oko 3000 kvadratnih metara prostora.

DRŽAVNI ARHIV Krenula energetska obnova, zgrada će imati novi sustav grijanja i ventilacije

Foto: Komarilos

Nastavi čitati

Analit

DOK ČEKAMO IZVOĐAČA Rekonstrukcija Štrosike riješit će problem odvodnje u Ulici Bele Bartoka

Ulica je obnovljena u veljači 2025., a već u kolovozu je nakon jake kiše cijela bila pod vodom

Objavljeno

.Dana

Objavio

Prije nešto više od mjesec dana otvorene su ponude pristigle na natječaj Javne nabave za rekonstrukciju Strossmayerove ulice kada je konstatirano kako je pristigla samo jedna ponuda zajednica ponuditelja okupljena oko osječke tvrtke Osijek-Koteks. No, do danas nije objavljena odluka o odabiru.

Podsjećamo kako je procijenjena vrijednost nabave bila je 39 milijuna eura, a oni su ponudili da će posao obaviti za 42.882.431,76 eura, odnosno za 53.603.039,70 eura s PDV-om.

Ako se nitko ne bude žalio produžetak Strossmayerove gradit će Osijek-Koteks i partneri

Prilikom nedavnog gostovanja u emisiji Radio Osijeka gradonačelnik Ivan Radić govorio je i o toj temi:

– U tijeku je pregled ponuda i vjerujem da ćemo vrlo brzo potpisati ugovor za novu ulicu i nakon toga riješiti još jedan veliki problem kojega sam svjestan, a to je da tramvaj ne vozi do Višnjevca. Ali kad se projekt završi, tramvaj će opet ući u Višnjevac. Rok od 450 dana će biti žestok, radit će s epunom parom, ali moramo to napraviti kako bi dobili lijepšu ulicu i kako bi se Retfalčani i Višnjevčani čim prije krenuli voziti tramvajem – rekao je gradonačelnik.

Također, objasnio je kako će prilikom rekonstrukcije Strossmayerove biti izvedena potpuno nova kanalizacija te da će to riješiti i problem Ulice Bele Bartoka koja je u potpunosti obnovljena u veljači 2025., a onda je iste godine u kolovozu nakon jače kiše bila pod vodom.

– Ovdje imamo sitauciju da ulice poput Bele Bartoka kod jakih kiša, unatoč tome što smo ih rekontruirali, doživljavaju poplave jer se kolektor na Strossamyerovoj zaštopa. Rješavanjem Strossmayerove riješit će se i to – rekao je gradonačelnik.

ULICA BELE BARTOKA Nakon 60 godina stanovnici dobili novi vodovod i kanalizaciju

UKUPNA ŠTETA 10 stabala na cestama, 40 poplavljenih podruma i 5 problema s krovovima

Podsjetio je i kako se razvijala ideja o investiciji u obnovu Štrosike.

– Modernizacijom tramvajske infrastrukture gledali smo kako napraviti funkcionalnom i Strossmayerovu ulicu, koja ima veliki potencijal da izgleda kao Europska avenija. Biciklistička staza iako postoji, zapravo je na nogostupu, pa stanovnici praktički kad izlaze iz svojih kuća nalijeću na bicikoliste. Dva se biciklista ne mogu mimoići, a teško će jedan pokraj drugoga proći bicikjlist i pješak. Osim toga, nasred biciklističke staze bili su stupovi javne rasvjete, a tramvajska pruga zapravo preblizu kućama, pa bi se pri svakom prolasku tramvaja prozori tresli. Smišljali smo kako prekategorizirati tu ulicu, pa smo 2022. to uspjeli i Strossmayerova je postala državna cesta, prije svega kako bi u svemu tome imali pomoć države odnosno Hravtskih cesta. Riječ je o projektu vrijednom čak 50 milijuna eura. Kada vam kažem da je ovogodišnji proračun 127 milijuna eura onda se može shvatiti o kolikom iznosu gvorimo. Taj se projekt, dakle, definitivno ne bi mogao financirati bez podrške Vlade RH.

Projekt podrazumijeva da će tramvajska pruga ići u desnu kolničku traku, a rekonstrukcijom se dobiva i prostor za drvored, pa će ulica zbog toga postati zelena avenija. Riješit će se i problem parkirališnih mjesta i dobiti prostora za biciklistučku pješačku stazu.

Foto: Komarilos

Nastavi čitati

Analit

LUDOST Na romobilima se utrkuju s autima vozeći uzbrdo ispod podvožnjaka na Trpimirovoj

Divljaju, hvale se brzinama od 110 km/h i objavljuju na društvenim mrežama

Objavljeno

.Dana

Objavio

Sinoć je na TikToku stajalo da je ovaj video objavljen prije 23 sata i već je imao oko 47.000 pregleda, pa su se mladići koji su izvodili brzinsku vratolomiju na cesti podvožnjaka na Trpimirovoj u Osijeku sigurno osjećali kao velike face u svom društvu. U sedam sekundi, koliko traje video, jasno se vidi kako jedan od romobilista pretječe automobil u brzom naletu iz dubine podvožnjaka prema kružnom toku na raskrižju s Drinskom.

Građanin koji je izdvojio ovaj video klip s javno dostupnog TikTok profila, iskreno zabrinut poslao ga je i u našu redakciju pod nazivom „Divljanje romobilima po Trpimirovoj u Osijeku“. Uz video, osjetio je potrebu i prokomentirati sve češću pojavu nepredvidivih vozača romobila koji se nenadano pojavljuju na cestama i ugrožavaju promet.

„Pozdrav, evo dostavljam vam ovo, pa ako biste htjeli objaviti da se apelira na javnost i policiju. Na TikToku je jedan korisnik javno dostupnog profila objavio videozapis koji prevršava svaku mjeru i granicu normale u prometu. Na jednoj od većih i prometnijih dionica u našem Osijeku (Trpimirova ulica, kod nadvožnjaka) vide se dva pametnjakovića kako voze romobile po samoj cesti, i k tome jedan od njih ubrzava i obilazi automobil što daje još veći apsurd ovom videozapisu. Oni se javno hvale svojim divljanjem, a u komentarima pišu kako taj romobil dostiže top speed od čak 110 km/h! Molim vas da se apelira na policiju i javnost jer ovo više nema smisla i prevršava svaku mjeru, pogotovo uzevši u obzir kakve su posljedice nesreća s romobilima u zadnje vrijeme.“

Hvala za video i hvala za komentar. Naravno, treba dodati kako većina vozača romobila uopće nema položen vozački ispit te kako vjerojatno ne poznaju ni osnovna pravila ponašanja u prometu. Njihova vožnja među automobilima na jednoj od najprometnijih četverotračnih cesta gotovo u središtu grada visoko podiže letvicu mladalačkog adrenalina, ali istovremno jednakom progresijom ugrožava promet.

Policija je na potezu. Bilo bi korisno i nadasve edukativno u redovitim izvještajima o prometnim prekršajima s visokim kaznama uskoro vidjeti skalpove nekih od ovih momaka. Roditelji bi im sigurno bili presretni.

Video: Građani Komarilosi

Nastavi čitati

Analit

VRTIĆ KRIJESNICA Energetska obnova pri kraju, od jeseni će ovdje boraviti 140 djece

Objekt na Jugu 2 je kompletno rekonstruiran

Objavljeno

.Dana

Objavio

Radovi na energetskoj obnovi dječjeg vrtića Krijesnica teku planiranom dinamikom i bit će gotovi do nove pedagoške godine. Tako će djeca iz osam skupina, njih oko 140, od jeseni krenuti u potpuno novi vrtić.

– Vrijednost radova je 1,3 milijuna eura. Ranije smo u dvorište vrtića postavili nova igrala i novu ogradu, a s ovom energetskom obnovom dobivamo u potpunosti novi vrtić sa novim sobama, vanjskom stolarijom, dizalicama topline i hlađenja. Trenutačno se radi zeleni krov, a nakon toga ide opremanje vrtića – istaknuo je prilikom obilaska radova gradonačelnik Ivan Radić, podsjetivši kako je krenula izgradnja potpuno novog vrtića Bambi u Podravlju, vrtića Centar, te je u pripremi dokumentacija za novi vrtić u Retfali.

– Trenutno se radi face lifting, radovi se privode završetku i sve će bit gotovo do kraja srpnja. Radovi su bili dosta zahtjevni s obzirom da smo kompletno radili rekonstrukciju vanjske ovojnice i unutarnjeg uređenja. Jedan dio instalacija je zadržan, dok je sve ostalo kompletno novo – rekao je Boris Benić, glavni inženjer gradilišta.

Ravnateljica Dječjeg vrtića Osijek, Ana Mihaljević, naglasila je kako je, osim proširenja kapaciteta vrtića u smislu izgradnje novih objekata,jednako značajna i obnova postojećih objekata.

– Krijesnica nije samo u energetskoj obnovi, ovaj objekt je kompletno preuređen. Već je završena javna nabava za novi namještaj i novu didaktiku. Igralište je već ranije uređeno tako da dobivamo jedan kompletno novi objekt – naglasila je.

Foto: Grad Osijek

Nastavi čitati

Analit

BECIĆKA Za tjedan dana kreće izgradnja nove sportske dvorane vrijedne 2,7 milijuna eura

Ovo je prvo veliko ulaganje u školu na Moši koja je izgrađena davne 1961. godine

Objavljeno

.Dana

Objavio

I Osnovna škola Vladimira Becića jedna je od onih obhvaćenih najvećim investicijskim ciklusom u osnovno školstvo u novijoj povijesti Osijeka. Uz gradnju potpuno nove škole u Retfali i nadogradnju 14 postojećih izgrađuje se i 14 školsko-sportskih dvorana. Ukupna vrijednost svih investicija je 60 milijuna eura.

OŠ Vladimira Becića izgrađena je 1961. godine, dok je dvorana dograđena osam godina kasnije. I ovo je zapravo prvo ulaganje u ovu školu u širem centru grada u posljednjih 60 godina. 

– Danas smo uručili ugovor izvođaču radova, tvrtki Iver,koja će graditi dvoranu u OŠ Vladimira Becića. Nova dvorana vrijedna je 2,7 milijuna eura, a rok za izvođenje radova je 12 mjeseci. No to nije kraj, jer pripremamo i energetsku obnovu ove škole vrijednu 3 milijuna eura. Ovo je jedna od škola u gradu koja ima dvosmjensku nastavu i ovo su sve pripreme za jednosmjensku, odnosno cjelodnevnu nastavu – rekao je gradonačelnik Ivan Radić, dodajući kako je cilj da sva djeca, bez obzira u kojem dijelu grada pohađaju školu, imaju jednake uvjete.

Ivan Dumančić, ispred izvođača radova, tvrtke Iver, preuzeo je ugovor, te naglasio kako radovi na izgradnji nove dvorane počinju kroz sedam do 10 dana.

– Rok nam je godinu dana i dat ćemo sve od sebe da budemo u roku. Novi objekt se prostire na 900 kvadrata, kompletna konstrukcija je u betonu. Pokušat ćemo da u ovoj godini veliki dio objekta bude zatvoren, odnosno napravljena konstrukcija – naglasio je Dumančić.

Ravnateljica OŠ Vladimira Becića, Zrinka Šabić, izrazila je zadovoljstvo u ime učenika i djelatnika na ovim ulaganjima. Ne samo da će dobiti novu dvoranu, nego i energetsku obnovu koja je više nego potrebna.

– Dvorana će imati svlačionice i sve ono što potrebno. Uz dvoranu će biti i parking, prilaz za osobe s invaliditetom, dok će stara dvorana i dalje biti u funkciji i uvelike će olakšati organizaciju rada – dodala je Šabić, ističući kako ovu školu trenutno pohađa 314 učenika, a posebna je po tome što je jedna od dviju škola u gradu koja ima poseban odjel s djecom s poteškoćama.

Foto: Komarilos

Nastavi čitati

Najlaćarnije