Connect with us

Šećerana

SPEKTAKL NA OPUS ARENI Stiže Fedde Le Grand, nizozemski DJ, legenda svjetske elektro scene

Organizatori pokušavaju Osijek staviti na mapu zanimljivih party destinacija

Objavljeno

.Dana

Kako bi probudili scenu u našem uspavanom gradu, a koja je stigmatizirana tamburicama i narodnjacima, ekipa Pulse Eventsa odlučila je staviti Osijek na mapu zanimljivih party destinacija. A za to nema atraktivnijeg mjesta nego što je Opus Arena, a ni atraktivnijeg izvođača nego što je nizozemski DJ i legende svjetske elektronske scene Fedde Le Grand.

– Dovodimo stvarno veliku svjetsku zvijezdu koja je u svim pogledima napravila velike stvari. Njegove pjesme su se vrtjele na svim radijskim i televizijskim postajama i osvajale top ljestvice – naglasio je organizator Toni Bukvić, dodajući kako je Puls Events ovaj spektakl organizirao godinu i pol dana, uz brojne uspone i padove i sada s ponosom mogu reći kako je većina ulaznica rasprodana.

Ostalo je još vrlo malo ulaznica po cijeni od 35 eura, kao i VIP ulaznice po cijeni od 60 eura, a koje se mogu kupiti minimalno za četvero ili šestero ljudi za stolom.

Koncert se na Opus Areni održava 31. svibnja s početkom u 20 sati, a uz Le Granda će nastupit i Yakka (autor hita „Plešem Sama“, producent i DJ iz Nove Gradiške), te Marko Felinger, miljenik osječke publike, rezident legendarnog osječkog kluba Oxygene.

Pulse Events ne staje na ovom događaju, ovo je kako su najavili samo početak.

– Već ovo ljeto nastavljamo istim tonom. Već 20. lipnja radimo prvi party na krovu Kulturnog centra, a nakon toga otvaramo prvi Beer garden u dvorištu matematičke gimnazije koji će se održavati u lipnju, srpnju i kolovozu uz bendove i razne DJ-jeve – dodao je Bukvić.

Foto: Freepik

Šećerana

SPAS Tri dana toplinskog udara najbolje je i najsigurnije provesti uz Dravu ili na bazenima

Sva sreća u ovo ljeto Osijek je ušao s gotovo maksimalnim brojem kvadrata uređenih kupališta

Objavljeno

.Dana

Objavio

Dok traju sulude visoke temperature i dok je pred nama stalno prijeteća opasnost najavljenog crvenog meteo alarma, odnosno ozbiljnog toplinskog udara tijekom nedjelje, ponedjeljka i utorka – najuptunije je vrijeme provododiti unutar klimatiziranog prostora ili uz vodu.

Tijekom subote građani su maksimalno koristili bazenski kompleks novouređenog kupališta Copacabana, silazili su u Dravu i praktički gdje god je to bilo moguće – na nekom od kupališta Pampas, Željo, Kopika i Kod kompe, a primijećeni su i kako se u manjim skupinama osvježavaju čak u plićaku kod platoa uz Trg Nikole Tesle u Donjem gradu (u neposrednoj blizini restorana Javor).

21.06.2026., Osijek – Visoke temperature i prvi dan ljeta osjecani provode na obnovljenoj Kopiki. Photo: Davor Javorovic/PIXSELL

Osijek je u ovo ljeto ušao s gotovo maksimalnim brojem kvadrata uređenih i održavanih kupališta (nedosaje još samo mali kapacitet Gradskih bazena koji će u funkciji biti od jeseni) i stvarno te kapacitete treba koristiti sad kad su praktički jedini spas od nesnosnih vrućina.

21.06.2026., Osijek – Visoke temperature i prvi dan ljeta osjecani provode na obnovljenoj Kopiki. Photo: Davor Javorovic/PIXSELL

Foto: Davor Javorović/PIXSELL

Nastavi čitati

Šećerana

100 GODINA SAMOSTALNOSTI Družba Marijinih sestara Čudotvorne medaljice

Sestre koje brinu o bolesnicima u Osijeku su, zbog propasti štednje, 1937. uz doplatu dobile dvorac Pejačević

Objavljeno

.Dana

Objavio

U povodu 100 godina samostalnosti Družbe Marijinih sestara Čudotvorne medaljice, gradonačelnik Ivan Radić i njegov zamjenik Dragan Vulin posjetili su njihov samostan u Ulici svetog Leopolda Bogdana Mandića.

– Drago mi je i izuzetno sam ponosan što se ovo događa u Osijeku. Mi brinemo o sakralnim objektima i imamo odlučnu suradnju sa svim župama. Samo u konkatedralu smo 2021. uložili 400.000 eura. Jedan od ponosa i simbola Osijeka će uskoro ići u temeljitu obnovu i uključit će se i Ministarstvo kulture. Družbi Marijinih sestara želim puno zdravlja, snage i božjeg blagoslova – rekao je gradonačelnik Radić.

Osvrnuo se i na nagradu  Europskog Najgradonačelnika koju je primio prije dva dana:

– To je nagrada svim Osječankama i Osječanima, svima koji znanjem, radom i predanošću rade za svoj grad. I svakako je vidljivo da su ti rezultati koje zajedno postižemo prepoznati i izvan Hrvatske. U gradu imamo rekordno nisku nezaposlenost i rekordno visoku zaposlenost – rekao je gradonačelnik.

Provincijalna poglavarica Družbe Marijinih sestara, Samuela Markanović, objasnila je kako je Družba osnovana krajem 19. stoljeća da bi služile bolesnicima.

– Samostanost se pravno dogodila 1926. U Hrvatskoj nas ima 54 sestre. Imamo i slovensku provinciju i delegaturu u Ukrajini. U Osijeku su sestre najprije bile u dvorcu Pejačević i tada su stanovale u kući u Rokovoj ulici. Sestre su 1937., zbog propadanja banke u kojoj su štedjele, uz doplatu dobile dvorac Pejačević. Od tada do 2000. smo boravile u dvorcu, a onda smo se preselile u ovaj prostor. Ovdje smo sretnije jer smo bliže narodu, a prostor je prilagođen za bolesne i starije sestre. Ovdje nas je 17 sestara – rekla je sestra Markanović.

Objasnila je da obilaze nemoćne, stare i osamljene te beskućnike. Rade s djecom, mladima i obiteljima. Imaju radionice i mjesečne susrete štovatelja Gospe Čudotvorne medaljice i jednom godišenje idu u jedno od marijanskih svetišta.

Foto: Grad Osijek

Nastavi čitati

Šećerana

HRVATSKA PROTIV GANE Kafići će raditi do 3, uz Tvrđu veliki ekran i na Trgu Ante Starčevića

Osijek noćas opet neće spavati

Objavljeno

.Dana

Objavio

Hrvatska večeras u 23 sata igra svoju treću utakmicu na Svjetskom nogometnom prvenstvu. Susret protiv Gane počinje u 23 sata, pa je pred Osječankama i Osječanima još jedna besana noć.  Srećom, vikend je pa će se većina stići naspavati.

Kako je ranije najavljeno, u vrijeme kada Hrvatska reprezentacija igra, osječki kafići imaju dozvolu za produljeno radno vrijeme, pa će noćas raditi do 3 sata. Novost je da će osim velikog ekrana na Trgu Sv. Trojstva u Tvrđi biti postavljen i veliki ekran na Trgu Ante Starčevića, pa će svi posjetitelji prve ovogodišnje Osječke ljetne noći moći pratiti i Vatrene.

Foto: Marko Šeper/PIXSELL

Nastavi čitati

Šećerana

ČUJ, SRCE TI PRIČA! Studenti medicine besplatno mjere tlak, šećer i zasićenost krvi kisikom

Subota, 27. lipnja od 10 do 13 sati u TC Portanova

Objavljeno

.Dana

Objavio

Međunarodna udruga studenata medicine Hrvatska – CroMSIC prije ljetne stanke održava akciju u sklopu projekta „Čuj, Srce Ti Priča!“ koja će se održati u subotu, 27. lipnja od 10 do 13 sati u trgovačkom centru Portanova (prizemlje). 

Građani će imati priliku besplatno snimiti jednokanalni EKG, izmjeriti krvni tlak, razinu šećera u krvi i zasićenost krvi kisikom, kao i u svega nekoliko sekundi analizirati sastav tijela pomoću metaboličke vage.

Ovo je zadnje mjerenje prije ljetne stanke, a s projektom nastavljaju u listopadu na istom mjestu u isto vrijeme.

Foto: CroMSIC

Nastavi čitati

Šećerana

KINO POD ZVIJEZDAMA Večeras i sutra kod Zdenca po dvije projekcije, ponesite dekice!

Lilo & Stitch, Superman, Zootropolis 2 i F1: The Movie od 21 sat

Objavljeno

.Dana

Objavio

Savjet mladih Osječko-baranjske županije i Savjet Mladih Grada Osijeka i ove godine organiziraju već tradicionalno Kino pod zvijezdama! Projekcije će se održati u petak, 26. lipnja i subotu, 27. lipnja kod secesijskog zdenca na Šetalištu Franje Šepera.

Projekcije počinju u 21 sat, a u petak su na programu Lolo&Stitch i Superman, a u duboru Zootropolis 2 i F1: The Movie.

Iz Savjeta mladih poručuju da ponesete dekice, prostirke ili jastuke za sjedenje, udobno se smjestite pod zvjezdanim nebom i uživate u filmskoj čaroliji ovogodišnjeg Kina pod zvijezdama.

Foto: Komarilos

Nastavi čitati

Najlaćarnije