Kožara
OPET ALKOHOL Pokupio je tri parkirana vozila i jedno nabio u ogradu hotela u Svačićevoj
Vozač s 1,13 promila alkohola zadobio je ozljede zbog kojih je završio u bolnici
U Svačićevoj ulici jučer u 19,50 sati dogodila se prometna nesreća s ozlijeđenom osobom. Vozač automobila (37) nije se kretao sredinom obilježene prometne trake, pa je vozilom sišao s kolnika i u kretanju udario u tri parkirana automobila. Treće vozilo je od siline udara odbačeno u metalno-staklenu ogradu vanjske terase hotela.
Očevidom je utvrđeno da je vozač imao 1,13 promila alkohola zbog čega mu je privremeno oduzeta vozačka dozvola. U nesreći je zadobio ozljede zbog kojih je hitno prevezen u Klinički bolnički centar Osijek, gdje je zadržan na liječenju.
Zbog izazivanja prometne nesreće vozaču slijedi Obavijest o počinjenom prekršaju s novčanom kaznom od 290 eura. Za prekršaj vožnje pod utjecajem alkohola biti će mu izdan prekršajni nalog s novčanom kaznom do 660 eura, najvećom zaštitnom mjerom zabrane upravljanja motornim vozilima „B“ kategorije u trajanju do dva mjeseca, a po pravomoćnosti će mu se pripisati i četiri negativna prekršajna boda.
Foto: Freepik, ilustracija
Kožara
NE ČEKAJU Na pružnom prijelazu preko Svačićeve neki vozači voze slalom kroz spuštenu rampu
U zadnje vrijeme na osječkim ulicama kao da se natječu tko će više riskirati kršeći prometna pravila
Zadnjih dana u Osijeku na vidjelo izlaze sve čudesnije besmisleni prometni problemi. Najnoviji slučaj građani fotodokumentiraju na pružnom prijelazu preko Ulice kralja Petra Svačića, u blizini Javne profesionalne vatrogasne postrojbe, odnosno preko puta OLT-a. Tamo se gotovo svakodnevno događa da vozači ignoriraju zvučne i svjetlosne signale za spuštanje rampe i prelaze vozilom preko pružnog prijelaza. A ima i onih koji automobilom prvi dođu do upravo spuštene rampe na pružnom prijelazu, procijene kako bi im bilo dugo čekati da prođe vlak, odnosno iz iskustva vjerojatno znaju koliko je vremena potrebno da nakon spuštanja rampe stigne željeznička kompozicija – i onda u hipu odluče forsirati prugu vozeći slalom među spuštenim rampama s obje strane ceste. Nevjerojatno!
Logično je da u gradu punom automobila sigurno imamo i povećan broj najrazličitijih prometnih prekršaja, ali ovakvo što vjerojatno malo tko može očekivati. Zamislite da vozači tako odluče ne poštivati znak crvenog svjetla jer im se žuri, jer tih nekoliko desetaka sekundi što bi morali pričekati mogu iskoristiti puno korisnije. Ili da, recimo, nakon nekog vremena dobijemo čitavu sektu vozača koji će krenuti tumačiti da tijekom svakodnevne vožnje po gradu imaju i desetke ili više desetaka stajanja prilikom crvenih semafora i da sve to vrijeme zbroje u minute, pa krenu obrazlagati da su zapravo racionalni jer se prolazeći kroz crveno odgovorno ponašaju prema potrošenom vremenu i prolaznosti života uopće, dok stoje na semaforima?!
Vozači koji se odlučuju vlastitim primjerima pokazivati da je moguće prolaziti kroz spuštene rampe na pružnim prijelazima, te pritom uz fizičku zapreku ignoriraju sva vizualna i zvučna upozorenja na opasnost i pridržavanje prometnih pravila, takvim vozačima nije mjesto u prometu.
Sugrađanka koja je snimila i poslala ove fotografije napisla je: “I tako svaki dan jedan… Ovog je rampa udarala po krovu automobila”. Ako samo ona svakoga dana uoči po jedan tako ozbiljan prekršaj onda je moguće zamisliti koliko je stvarno onih koji na istom mjestu jednako riskiraju u razdoblju kad ih nitko ne fotografira.
Foto: Građani Komarilosi
Kožara
Iz Trpimirove skrenuo u Vukovarsku, pa polukružno preko dvije pune linije opet u Trpimirovu
JOŠ POSLA ZA POLICIJU Izgleda na osječkim ulicama imamo neku epidemiju suludo neodgovornih vozača
Vozio je Trpimirovom od sjevera prema jugu i skrenuo desno u Vukovarsku, prema središtu grada. I onda je odjednom, još uvijek vozeći u traci za uključivanje ispred Eurodoma, naglo zavrnuo lijevo te prešao lijevu traku, potom dvostruku punu liniju i zaputio se u suprotni smjer u krajnjoj desnoj traci. Dakle, vratio se prema raskrižju Vukovarske i Trpimirove kako bi opet skrenuo u Trpimirovu. Drsko, bezobrazno, neodgovorno, kažnjivo i iznimno opasno. Motorist koji je vozio iza njega zbog naglog usporavanja samo je za djelić sekunde izbjegao sudar i vjerojatno let iznad automobila koji je mogao završiti kobno.
Je li vozač automobila sve to učinio poračunato kako bi zaobišao dugi red vozila koja su na Trpimirovoj stajala na crvenom svjetlu ili se sve dogodilo zbog toga što se možda zbunio i za trenuak izgubio – manje je važno. Grad je pun automobila, promet je u određenim intervalima stvarno gust, a sve to utječe i na porast broja neodgovornih, loših i (zašto ne reći) potpuno suludih vozača. Neki dan smo imali primjer dvojice klinaca koji su se na Trpimirovoj ispod nadvožnjaka na električnim romobilima utrkivali s automobilima i još su to snimali i stavljali na društvene mreže, a sad imamo ovaj primjer poteza hladnokrvnog prekršitelja koji zbog svog zadovoljstva tako izravno životno ugrožava druge sudionike u prometu.
Ovaj kratki video klip neko se vrijeme nalazi na Facebook pofilu Crna Kronika Hrvatska pod nazivom “Osijek – sekunda do nezgode”, čuje se i škripa kočnica motora i kasnije sočna psovka motorista koji je u zadnjem trenutku izbjegao sudar. A ljudi se u komentarima naslađuju količinom prometne neodgovornosti i gluposti koja se događa na jednoj od najprometnijih osječkih ulica. Mnogi su podijelili video, a u bespućima društvenih mreža mogu se pronaći i sljedeći komentari:
„IDIOT. Pametniji sam od svih vas koji čekate, ja imama rješenje, bez obzira na cijenu. Ni motorist nije zlato, ali ovaj je apsolutni šampion svekolike ku’cobolje koja vlada na našim cestama.“
„Savršeno svjestan prekršaj u svrhu nekoliko sekundi prednosti u odnosu na levate koji čekaju zeleno i svoj red na semaforu. Motoristu je mogao strpati u kolica, Nekoga tko ide Vukovarskom kroz zeleno također. Sve zbog pet dužina automobila i 13″ prednosti. Jer, njemu se žuri! Dabogda mu hitna ne žurila.“
I njegov skalp bismo rado vijedli u dnevnim izviješćima Prometne policije, da ga pronađu i primjerno kazne. Baš kao što su u nepuna 24 sata, vjrojatno na veliku radost roditelja, prethodno pronašli one balavce koji su mogli poginuti na električnim skuterima ispod podvožnjaka.
LUDOST Na romobilima se utrkuju s autima vozeći uzbrdo ispod podvožnjaka na Trpimirovoj
MOŽE SE! BRAVO! Policija pronašla klince koji su romobilima pretjecali aute u Trpimirovoj
Foto: Iz videa
Kožara
MOŽE SE! BRAVO! Policija pronašla klince koji su romobilima pretjecali aute u Trpimirovoj
Otkriven je identitet sve trojice, dvojica su vozili, a treći je snimao i stavljao na društvene mreže
Osječka policija je izvijestila da su dovršili kriminalističko istraživanje i da je otkriven identitet osoba koje su upravljale električnim romobilima kolnikom podvožnjaka na Trpimirovoj ulici u Osijeku. Riječ je o tri 17-godišnjaka. Dvojica su 7. lipnja oko 20 sati električnim romobilima jurili po cesti, a treći ih je snimao i potom stavljao na društvene mreže – sva trojica Osječani.
“Protiv dva maloljetna počinitelja slijedi podnošenje optužnog prijedloga Općinskom sudu u Osijeku zbog počinjenog prekršaja iz Zakona o sigurnosti prometna na cestama uz prijedlog izricanja odgojne mjere.” – stoji u policijskom priopćenju.
VIDEO – LUDOST Na romobilima se utrkuju s autima vozeći uzbrdo ispod podvožnjaka na Trpimirovoj
Policija posebno upozorava vozače romobila i naročito njihovih roditelja na obvezu poštivanja prometnih propisa jer može doći do teških posljedica. Također, ističu i kako objavljivanje i promoviranje tih opasnih ponašanja može ohrabrivati i druge da oponašaju takve postupke i da također ugorožavaju sigurnost u prometu.
Foto: Screenshot videa
Kožara
DRSKA KRAĐA Na glavnom trgu u rano prijepodne naprosto oteo novčanik iz ruku starije žene
Uhićen je, policija ga je brzo pronašla
Bilo je točno 9,35 sati jučer kada je nepoznati muškarac osobito drsko i bezobrazno naprosto istrgnuo novčanik iz ruku 75-godišnje žene – i to u središtu Osijeka, na Trgu Ante Starčevića.
Nakon dojave policija je brzo pronašla i i uhitila muškarca, a zatim je priveden u službene policijske prostorije zbog kriminalističkog istraživanja. Ukradeni novčanik pronašli su kod njega i utvrđeno je postojanje osnovane sumnje da je počinio tešku krađu na osobito opasan i drzak način. Riječ je od Osječaninu starom 37 godina. Slijedi prijava Općinskom državnom odvjetništvu.
Foto: Magnific
Kožara
PUF! Automobilom se zabio ravno u ulazna vrata pekare Retfala na uglu Čvrsničke i Kalničke
Od siline udara popucao je zid, a jedan njegov dio automobil je ugurao u lokal
Građani javljaju kako se oko 10,30 sati vozač osobnog automobila marke Wolksvagen iznenada zabio u ulazna vrata pekare Retfala. Riječ je o poznatoj pekarskoj maloprodaji na uglu Čvrsničke i Kalničke ulice.
Očito se radilo o većoj brzini i silovitom naletu jer je praktički smrskan prednji kraj automobila, a aktivirani su i zračni jastuci. Osim toga, vidljivo je i da je u visini udara popucao zid zgrade kojega je automobil naprosto ugurao u lokal pekare.


Na sreću, u trenutku udara nitko od kupaca nije bio na ulazu jer bi sigurno ozbiljnije stradao. Na mjestu događaja brzo se pojavila policijska ophodnja i ekipa Hitne pomoći.
Nakon početnog šoka i unatoč velikim oštećenjima na zgradi, pekara je nastavila raditi, pa su za tu prigodu otvorili druga vrata u lokal koja se nalaze u Kalničkoj, nekoliko metara dalje od glavnog ulaza.
Osim dojava građana, za sada nema drugih informacija i službenih reakcija.


Foto: Građani Komarilosi
-
Mobilia1 dan od objaveBAHATO Mjesecima ovaj auto prekriven prašinom stoji na parkiralištu vrtića u Donjem gradu
-
SPEEDWAY21 sat od objaveIVO BILANDŽIJA Bivši nogometaš i umirovljeni ekonomist uporno trči 50 – 60 km tjedno
-
Analit1 dan od objaveNOVA LJEPOTICA Zgrada Državnog arhiva u Tvrđi u novom ruhu, gotova energetska obnova
-
Mobilia1 dan od objaveGUNDULIĆEVA Otvoreno 87 novih parkirališnih mjesta, na jesen kreće sadnja 22 stabla
-
Mobilia3 sata od objaveMOŽE SE! BRAVO! Odvezen auto koji je mjesecima bio na parkingu dječjeg vrtića Jaglenac
-
SPEEDWAY2 dana od objavePOČETNICI Najmlađi sastav NK Osijek pobijedio na turniru i osvojio “Trofej ban Jelačić”
-
Klopa1 dan od objaveISKORISTITE SEZONU Brzi, prevrnuti kolač od jagoda i još par sastojaka nestat će u trenu
-
Mobilia4 sata od objaveZRINJEVAC Beskorisna nekadašnja telefonska govornica magnet je za iživljavanje vandala
-
Analit1 sat od objaveNIŽE CIJENE Od danas Unikom počinje s obavljanjem dimnjačarskih poslova, uveden novi cjenik
