Šećerana
ADDIKO Kornelija Novoselić je najbolja bankarica, klijentima se javi i kad je kod liječnika
Zanimljiva zapažanja osobe koja svakoga dana svoj posao nakon radnog vremena ponese kući
Korneliju Novoselić iz poslovnice Addiko banke u Belom Manastiru klijenti su proglasili najboljom Addiko bankaricom u 2024. i kad je ta informacija obznanjena u poslovnici je najprije zavladao tajac…
– Odmah poslije toga nekim su kolegicama potekle i suze radosnice, krenule su čestitke, grljenje i ljubljenje, pa sam onda dobila i najizravniju moguću potporu kad su mi počele naizmjence govoriti: “Ako je netko zaslužio nagradu onda si to ti”, “Daješ se cijela u posao i ljudi to vide”, “Svima si dostupna praktički od 0 do 24 sata i vidiš da ljudi to pamte”, “To Korni!”, “Ti neprekidno napreduješ”… – prepričava Kornelija događaje iz poslovnice kad je ekipa saznala rezultat. – Zapravo, nikada do sada nisam imala negativnih ocjena ili komentara klijenata. Volim ovaj posao, volim ljude, volim raditi s ljudima i uvijek se trudim sve svoje privatne probleme prije odlaska na posao ostavljati kod kuće, ali s druge strane svoj posao i klijente uvijek nakon radnog vremena ponesem i kući.
Nikada ju, priča, nije smetalo što ju klijenti zovu čak i danima kad nije na poslu, kad je na godišnjem odmoru. Uvijek se javi, sasluša problem, uputi u poslovnicu i kaže kako se to može riješiti, ali pozivatelji često na to kažu da je onda sve u redu i da će radije u banku doći kad ona bude u smjeni. Dogodilo se koji puta da su je zvali i kad je bila na pregledu kod liječnika.
– Imam taj doista veliki krug kontakata, a i poznata sam po tome da ću svakome pokušati pomoći, odnosno da ako već nisam u mogućnosti pomoći da onda svakako neću odmoći. I ljudi su to prepoznali. Primjerice, događalo se da mi telefon zvoni u gluho doba noći, oko 23,00 sata, i kad sam se javila vidim da se s druge strane oko telefona okupilo nekoliko ljudi koji su u panici. Čujem kako se glas izvinjava, da im je netko dao moj kontakt, i da su pred poslovnicom, da im je bankomat progutao karticu i da su sad u neugodnoj situaciji, strah ih je što će biti s novcem i tako. Naravno da sam odmah ljudski reagirala, umirila ih, uputila na proceduru, objasnila da neće nitko moći doći do njihova novca, da je sve sigurno, da to mogu prijaviti i da slobodno idu kući te da ćemo sutra sve riješiti. Tako to ide.
Svaki dan je sve više uvjerena kako njezin angažman u banci nije tek posao, nego da je to poziv.
– Tako sam odgojena i to sam prihvatila. Nađete se u situaciji da zapravo i ne možete reagirati drukčije nego ljudski. Imala sam, primjerice slučaj, da su me ljudi zvali u neradno vrijeme da me obavijeste kako su imali smrtni slučaj u obitelji, ispričali se što smetaju i zamolili da im objasnim pod kojim uvijetima i kada mogu doći do novca na računu pokojnika jer im je potreban za pogrebne troškove. Kad osjetite ljudima u glasu nemoć, strah i jad, naravno da ćete im pomoći, umiriti ih i uputiti gdje treba.
Kornelija je istovremeno širokogrudna spram timskog doprinosa njezinom uspjehu i to, kaže, uvijek rado ističe.
– Zdrava radna sredina je razlog zašto sam i ja pojedinačno uspješna. Sve je to timski rad. Kolegice me često suportiraju i motiviraju. Svih ovih godina često me i one guraju naprijed, govore mi kako sam u nečemu dobra, kako se ne trebam bojati, kako trebam pokušati i jasno daju do znanja da me bezrezervno podržavaju. Ta podrška je presudna – rezolutna je Kornelija.
Jednom su je prilikom, sjeća se, nazvali iz prodavaonice Belja u Belom Manastiru, pitali je li to ona i kad su dobili potvrdu onda su joj rekli: “Jedan vaš klijent je kod nas zaboravio bankovnu karticu, možete li ga kontaktirati da ju dođe preuzeti? Mi ćemo ju sačuvati.”.
– Vidite, to je ta moja pozicija. Iz trgovine nisu istražili i nazvali vlasnika kartice iako na njoj stoji njegovo ime. Nisu donijeli karticu u poslovnicu, nisu je odnijeli na radio postaju… Nego su nazvali mene.
Kaže i kako se zna dogoditi da joj klijenti priđu i iskreno ju zagrle nakon što dobiju informaciju da im je odobren kredit.
– Za rođendan mi neki u poslovnicu donesu cvijeće, a dobijem i puno čestitki putem poruka na mobitelu. Stvarno ne znam kako bih se obranila od te silne ljubaznosti. Znate, nekome treba novac za liječenje ili operaciju i ti ljudi zapamte mene jer sam im asistirala kod ostvarenja kredita. Jednom prilikom žena je stradala dok je obavljala kućanski posao i sjetila se kako smo razgovarale kad se u banci odlučila za policu osiguranja. Bilo joj je logično nazvati mene i pitati što sad treba učiniti. Ja sam, naravno, pomogla koliko sam mogla, čak i kod procedura koje nismo dužni raditi. Pomogla sam oko ispunjavanja obrazaca i uputila ju kako će realizirati policu, i tek tada sam shvatila da je žena cijelo vrijeme bila u šoku. Poslije mi je rekla da mi to nikada neće zaboraviti – kaže Kornelija.
(Na glavnoj fotografiji: Kornelija Novoselić i Nenad Mećava)
Komarilos Promo, Foto: Addiko
Šećerana
OSIJEK BEZ GRANICA Super fora događaj u parku na Šenoinom trgu okuplja lokalce i strance
Druženje, kviz o Osijeku i predstavljanje tradicionalnih jela iz različitih zemalja
Centar za mir, nenasilje i ljudska prava organizira zanimljiv događaj „Osijek bez granica”, u srijedu, 24. lipnja u 17 sati u parku na Trgu Augusta Šenoe.
Riječ je o događaju koji okuplja lokalno stanovništvo, strane državljane koji žive i rade u Osijeku, tražitelje međunarodne zaštite, osobe kojima je odobrena međunarodna zaštita te sve zainteresirane građane s ciljem jačanja međusobnog razumijevanja, povezivanja i uključivanja u život lokalne zajednice.
Kroz zajedničko druženje, zabavan kviz o Osijeku te predstavljanje tradicionalnih jela iz različitih zemalja i kultura, sudionici će imati priliku upoznati nove ljude, razmijeniti iskustva i stvoriti nova poznanstva i prijateljstva. Program uključuje kviz „Koliko poznajem svoj grad?“, neformalno druženje te degustaciju tradicionalnih lokalnih i međunarodnih specijaliteta koje će pripremiti sami sudionici.
Događaj je osmišljen kao prostor susreta i povezivanja ljudi različitih životnih priča i kulturnih iskustava, s ciljem promicanja otvorenosti, međusobnog poštovanja i osjećaja pripadnosti zajednici. U Centru za mir vjeruju kako će ovaj događaj još jednom pokazati kako je Osijek grad otvorenosti, solidarnosti i zajedništva te kako upravo različitosti obogaćuju našu zajednicu.
Sudjelovanje je besplatno, a svi koji se žele priključiti ovom fora događaju mogu se prijaviti putem poveznice.
Foto: Magnific
Šećerana
OGRJEV Narezani jasen, bukva, hrast i grab u oglasnicima stoje i do 75 eura za kubik
Za nacjepana drva cijena je i nešto veća
Prema ponudama dostupnima u oglasnicima i na društvenim mrežama, u Osijeku i okolice trenutno se ogrjevna drva nude po cijenama od 55 do 75 eura za kubik, ako su izrezana. Najpovoljniji su okrajci, a cijena raste za jasen, bukvu, hrast i grab ako su izrezana na dužinu od 25 do 33 cm.
Ponuđači ističu kako je riječ o prvoklasnom ogrjevu za sve vrste peći, da je moguće rezati i po posebnim narudžbama, a po potrebi će ih i iscijepati ali onda cijena po kubiku ide i preko 82 eura. No, dostava je besplatna.

Foto: Komarilos
Šećerana
DAN JOGE Udobno se odjenite, ponesite prostirku i dođite kod Zdenca na besplatni sat
Joga donosi sklad u svim područjima života, isprobajte ju danas na javnom satu
U suradnji s Indijskom ambasadom, Centar Osobne Moći već tradicionalno obilježava Međunarodni dan joge besplatnom javnom joga praksom u parku kod Secesijskog zdenca, na Šetalište kardinala Franje Šepera 4.
Svi zaljubljenici u jogu, ali i oni koji bi ju željeli isprobati, mogu se danas (nedjelja, 21. lipnja) u 10 sati pridružiti besplatnom javnom satu koji je namijenjen svima, bez obzira na spol, dob i fizičku spremu. Potrebno je samo ponijeti udobnu odjeću, prostirku za vježbanje i dobru volju.
Međunarodni dan joge obilježava se od 2014., a u svojoj je rezoluciji UN prepoznao da joga pruža holistički pristup zdravlju i općoj dobrobiti, te da je važno širiti informacije o benefitima prakticiranja joge za zdravlje svjetske populacije.
Joga također donosi sklad u svim područjima života te je poznata po svojoj ulozi u prevenciji bolesti, promicanju zdravlja i upravljanju mnogim poremećajima povezanima sa suvremenim načinom života.
Foto: Magnific
Šećerana
OTVORENA KOPIKA Kupalište je u potpunosti obnovljeno, a cijene su iste kao i prošle godine
Posađeno je 200 novih stabala, a za jesen je najavljeno sađenje trave na prostoru gdje je sad šljunčano sunčalište
Jutros u 10 sati na formalnoj je svečanosti i službeno otvoreno obnovljeno kupalište Copacabana s novim bazenima i postrojenjima, novim sustavima gospodarenja vodom i energijom te novom šetnicom, atrakcijama i hortikulturom. Povod je i 50. rođendan kupališta, odnosno ovo je pedeseta sezona kupanja u kompleksu bazena uz Dravu.
Gradonačelnik Osijeka, Ivan Radić, nije krio uzbuđenje prilikom pozdravnog govora.
– Danas imamo još jedan povijesni dan za Osijek, kad naša legendarna i čuvena Copacabana slavi 50. rođendan potpuno obnovljena. Kopika je dio identiteta Osijeka, mjesto gdje su generacije Osječanki i Osječana naučili plivati, gdje su odrastali i provodili ljeta. Dolaze sad nove generacije koje će se ovdje kupati, naučiti plivati i stvarati uspomene i duže od 50 godina. U potpunosti je kupalište otvoreno danas od 11 sati – rekao je gradonačelnik.


Vrijednost radova je ukupno 13 milijuna eura, a od toga samo u drugoj fazi 9,5 milijuna eura, odnosno 4 milijuna eura bespovratnih EU sredstava. Obnovljen je rekreacijski bazen s tri nova tobogana, napravljen je novi dječji bazen s atrakcijama i prskalicama.
– Ovdje još nedostaje zelenilo, a taj ćemo posao napraviti iduće godine. Ovdje gdje je danas šljunak zapravo će biti trava koja se sadi na jesen i ugrađeno je navodnjavanje. Posadili smo ovdje i 200 novih stabala – rekao je gradonačelnik i dodao da je ulaz na kupalište danas besplatan te da će od sutra vrijediti cijene koje su jednake kao i prošle godine.
- CIJENE ULAZNICA
- Djeca do 7 godina – besplatno
- Djeca od 7 do 15 godina – 1,50 eura
- Umirovljenici i osobe s invaliditetom – 1,30 eura
- Ostali – 3 eura (vikendom i blagdanima – 3,50 eura)
Na svečanosti otvorenja, prije prvih kupanja, gostima i kupačima obratila se još i županica Nataša Tramišak, zatim državni tajnik u Ministarstvu regionalnog razvoja i fondova EU Domagoj Mikulić i Ivan Anušić, potpredsjednik Vlade i ministar obrane.


Foto: David Jerković/PIXSELL
Šećerana
KONAČNO! Sutra kupanjac u bazenima, u 10 sati otvara se novoobnovljena Copacabana
Završena je druga faza obnove omiljenog bazenskog kompleksa
Čekali smo da cijela bude u funkciji i konačno smo dočekali. Sutra (subota, 20. Lipnja) u 10 sati svečano će biti otvoren obnovljeni Športsko-rekreacijski kompleks Copacabana.
Druga faza obnove kompleksa započela je u rujnu, odmah po završetku prošlogodišnje kupališne sezone, a od ove godine uz postojeća dva bazena – olimpijski i onaj s barom, u funkciji će biti i dječji bazen, te bazen s atrakcijama.
Foto: Komarilos (arhiva)
-
Klopa1 dan od objaveLJETNI HIT Pogačice od tikvica idealne za vruće dane, brzo se pripremaju i peku u pećnici
-
SPEEDWAY1 dan od objaveMIŠINO BRDO Okupili se bivši košarkaši Olimpije, osvajači Kupa Slavonije i Baranje 1981.
-
Mobilia7 sati od objaveIVANIN TRG Nekada centralno mjesto druženja stanovnika Vijenca hitno treba obnoviti
-
SPEEDWAY6 sati od objaveNK ELEKTRA Prvaci Druge županijske lige ušli su u Prvu, u 20 utakmica 16 pobjeda i 1 poraz
-
Kovinar1 dan od objaveRadovi na novom vrelovodu na Jugu 2, nova opcija za grijanje zgrada koje nisu spojene
-
Šećerana1 dan od objaveDAN JOGE Udobno se odjenite, ponesite prostirku i dođite kod Zdenca na besplatni sat
-
Šećerana4 sata od objaveOGRJEV Narezani jasen, bukva, hrast i grab u oglasnicima stoje i do 75 eura za kubik
-
SPEEDWAY3 sata od objavePLIVANJE Osječanin Čarapović na „Zlatnom medvjedu“ dvaput isplivao državni rekord
-
Šećerana1 sat od objaveOSIJEK BEZ GRANICA Super fora događaj u parku na Šenoinom trgu okuplja lokalce i strance
