Connect with us

Mobilia

VLADIMIRA NAZORA Zima je idealno vrijeme za čišćenje pješčanika na dječjim igralištima

Pješčanik je očišćen od lišća i drugoj otpada

Objavljeno

.Dana

Roditelji ih izbjegavaju, no djeca na dječjim igralištima najsretnija su kada ugledaju pješčanik. Za roditelje noćna mora, a za njih površina koja razvija maštu na bezbroj načina. No pješčanici na dječjim igralištima potencijalni su izvor zaraze, posebno oni na neograđenim mjestima do kojih pristup imaju i životinje – najčešće mačke i psi.

Zima je i na igralištima je manje djece nego tijekom drugih godišnjih doba, pa je ujedno i idealno razdoblje za sitne popravke i redovno održavanje. A upravo čišćenje pješčanika i zamjena pijeska to obuhvaćaju. Unatoč niskim temperaturama, vrijedne djelatnice Unikoma čistile su pješčanik i skupljale lišće i otpatke na novom igralištu u naselju Vladimira Nazora.

Foto: Komarilos

Mobilia

NA CESTI Kombi bez pločica već je dvije godine ostavljen na križanju Murske i Savske ulice

Susjedi kažu da redovito zovu policiju i komunalce, no kombi je i dalje tamo

Objavljeno

.Dana

Objavio

Kombi vozilo bez registarskih pločica već gotovo dvije godine stoji na cesti uz križanje Murske i Savske ulice. Obližnji stanovnici ljuti su i sada već gotovo bespomoćni, jer policiju redovito zovu, ali kombi se ne miče.

– Zovemo i komunalne redare, ali nitko ništa ne poduzima. Dođu pogledaju, odu i više se ništa ne dogodi. Kombi i dalje ovdje trune i zauzima parkirno mjesto. Ovo stvarno više nema smisla – ističe sugrađanin koji je fotodokumentirao ovu situaciju.

Nije ovaj kombi jedino napušteno vozilo u gradu. U gotovo svim dijelovima grada, po parkirnim mjestima, na cesti uz rubnjake redovno svjedočimo napuštenim vozilima na kojima je debeli sloj prašine. Napušteni i ostavljeni da trunu nekom drugom pred vratima, najviše izluđuju obližnje stanare koji su uvijek u potrazi za slobodnim mjestom na koje bi ostavili svoje vozilo.

Osim toga, cesta nije prostor na kojem se ostavljaju vozila da trunu, već mjesto na  kojem se odvija promet. No neke to očito nije briga.

Foto: Građani Komarilosi

Nastavi čitati

Mobilia

IVANIN TRG Nekada centralno mjesto druženja stanovnika Vijenca hitno treba obnoviti

U planu je oživljavanje i uređenje ovog prostora, no stanovnicima VIM-a čekanje je već dojadilo

Objavljeno

.Dana

Objavio

Ivanin trg na Vijencu Ivana Meštrovića uređen je krajem 2019. godine, a ni sedam godina kasnije izgleda oronulo i zapušteno. Iako se o njegovoj obnovi govori već neko vrijeme, još uvijek nema konkretnih informacija kada bi ovaj prostor mogao biti obnovljen.

Trg površine oko 1.500 četvornih metara otvoren je u znak sjećanja na trinaestogodišnju djevojčicu Ivanu Vujić koja je stradala tijekom Domovinskog rata kao prva civilna žrtva. Trg koji je prilikom otvorenja predstavljen kao mjesto druženja i okupljanja stanovnika, danas je mjesto koje stanovnici najradije zaobilaze. Prepun je udubljenja, rupa, iskidan i oronuo, pa se rijetko tko na njemu želi i zadržati. A tako će biti sve dok se prostor ne obnovi i ne dobije izgled kakav zaslužuje.

ZAPUŠTENO Ivanin trg na Vijencu već duže nije mjesto za druženje, već za izbjegavanje 

IVANIN TRG Sve je po starom, i dalje se raspada zapušteni, nekad lijepi trg na Vijencu

Doslovce se raspada četiri godine star, ali vrlo zapušten Ivanin trg na Vijencu

Foto: Komarilos

Nastavi čitati

Mobilia

BAJER NA JUGU 2 Nakon krčenja i čišćenja, krenula izgradnja parkirališta za 52 vozila

Omiljeno kupalište vrlo će brzo biti uređeno rekreacijsko središte

Objavljeno

.Dana

Objavio

Početkom svibnja započela je prva faza uređenja jugovskog jezera – Bajera i to čišćenjem i izravnavanjem terena. Potom je započelo uređenje plaže, a na red je došla i izgradnja parkirališnih mjesta, Njih čak 52, s obzirom da će, nakon što se kompletno uredi, ovaj prostor postati pravo rekreacijsko središte.

Uređenje Bajera na Jugu 2 izvodit će se u četiri faze. Najesen kreće druga, tijekom koje će se napraviti sportska igrališta, u trećoj će se graditi spojna cesta na dva ulaza, jer će ovaj prostor u budućnosti biti ograđen. U posljednjoj, četvrtoj fazi, bit će izgrađena trim staza i šetnica oko jezera.

Radovi na uređenju Bajera, odnosno sve četiri faze uređenja stoje oko 1,4 milijuna eura.

JUG 2 Počela prva faza uređenja Bajera, bit će ovo rekreacijsko središte cijeloga grada

Foto: Komarilos, Grad Osijek i vizuali projekta

Nastavi čitati

Mobilia

DVA PUTA Na kružnom toku kod Standarda opet obnovljen asfalt jer se “uvijao poput tepiha”

Sutra bi cijeli posao na sanaciji trebao biti gotov do kraja radnog vremena

Objavljeno

.Dana

Objavio

Novi kružni tok kod nekadašnjeg MIO Standarda otvoren je krajem prošle godine, a već su početkom travnja uočeni rasjedi na južnoj prilaznoj cesti. U nekoliko je dana cesta sanirana, da bi unazad tri dana južni ulaz, odnosno ulaz na kružni tok iz Divaltove ulice ponovno postao mjesto radova.

Prema riječima građana koji žive u blizini, ponovno se postavljao novi asfalt unutar kružnog toka jer se postojeći „uvijao kao tepih“. Zadnjih je par dana kružni tok bio otvoren samo u smjeru istok-zapad i to kroz jednu traku – južnu, pa je promet reguliran semaforima.

Prilaz od Juga 2, odnosno od Divaltove ulice prema kružnom toku danas bi trebao biti otvoren nakon što radnici dovrše horizontalnu prometnu signalizaciju, ali će se promet istok-zapad još jedan cijeli dan nastaviti odvijati sjevernim dijelom kružnog toka i dalje s privremenom regulacijom prometa.

Ovo je druga sanacija novog kružnog toka, a kako neslužbeno doznajemo, sutra (petak) do kraja radnoga vremena cijeli bi posao trebao biti gotov, pa će se promet opet neometano odvijati kroz cijeli kružni tok i u svim pravcima.

MOŽE SE! BRAVO! Ekspresno popravljena popucala prilazna cesta kod kružnog toka Standard

POPUCALO Ozbiljni rasjedi na cesti kod kružnog toka Standard otvorenog krajem godine

NOVI KRUŽNI TOK Kod MIO Standarda promet je sada protočniji, sigurniji i bez gužvi

Foto: Komarilos

Nastavi čitati

Mobilia

DRINSKA Saniraju asfalt na južnoj strani kolnika, u tijeku privremena regulacija prometa

Radovi se izvode na tri dionice, skida se uništeni i stavlja novi sloj asfalta

Objavljeno

.Dana

Objavio

Započela je sanacija dijela kolnika na južnoj strani Drinske ulice. Na tri dionice duge po nekoliko desetaka metara, počevši od igrališta Građevinsko geodetske škole, pa sve do McDonaldsa, radnici skidaju istrošeni i popucali sloj asfalta, te nakon toga nanovo asfaltiraju dio kolnika širok otprilike jedan metar.

Saniraju se najkritičniji dijelovi ulice koje su bili puni rupa, a u tijeku je i privremena regulacija prometa. Ukoliko vozite ovim dijelom grada pripremite se na povremene zastoje.

Foto: Komarilos

Nastavi čitati

Najlaćarnije