Mobilia
ODGOVORNI VLASNICI Nećete nagaziti na mine u šetnji, kante su pune vrećica sa psećim drekom
Ulični koševi nisu predviđeni za odlaganje pseće kakice, a sada se zbog snijega i rjeđe prazne
Šećući promenadom i Gornjodravskom obalom ovih dana u jedno možete biti sigurni – bili nogostupi očišćeni od snijega i leda ili ne, barem nećete ugaziti u pseću kakicu. Jer, sudeći po fotografijama sugrađana, vlasnici pasa su, ako ništa drugo, odgovorni i bez obzira na snijeg koji može prikriti razno razne tragove, nakon što im ljubimac obavi veliku nuždu, oni uredno to pokupe za njim.
Naravno, nekim sugrađanima smeta što su kante za otpatke dupkom pune vrećica sa psećom kakicom, no s obzirom na vremenske (ne)uvjete, svima bi trebalo biti jasno da djelatnici zaduženi za održavanje čistoće trenutno imaju puno više posla jer ručno čiste nogostupe i biciklističke staze od snijega i leda.
NASTAVAK Na 30-ak metara su 2 kante za pseći izmet prazne i jedna za papiriće puna dreka




Iz ove situacije, koja oku nije baš ugodna, proizlazi sljedeće – većina sugrađana u gradu odgovorni su vlasnici kućnih ljubimaca, pa za njima pokupe ono što im je i obveza. No, to odlažu u neprimjerene koševe koji se trenutno zbog snijega očito rjeđe prazne, pa ne bi bilo loše da vrećice ponesu sa sobom i bace ih u miješani komunalni otpad u kući/stambenoj zgradi. Dakle, došli smo u situaciju da na, i uz šetnicu, imamo koševe pune vrećica s psećim drekom. A niti jedan u blizini za njihovo odlaganje. Nije lijep prizor, no svakako je bolji od onoga kada hodajući stanete u drek.
Foto: Građani Komarilosi
Mobilia
NA CESTI Kombi bez pločica već je dvije godine ostavljen na križanju Murske i Savske ulice
Susjedi kažu da redovito zovu policiju i komunalce, no kombi je i dalje tamo
Kombi vozilo bez registarskih pločica već gotovo dvije godine stoji na cesti uz križanje Murske i Savske ulice. Obližnji stanovnici ljuti su i sada već gotovo bespomoćni, jer policiju redovito zovu, ali kombi se ne miče.
– Zovemo i komunalne redare, ali nitko ništa ne poduzima. Dođu pogledaju, odu i više se ništa ne dogodi. Kombi i dalje ovdje trune i zauzima parkirno mjesto. Ovo stvarno više nema smisla – ističe sugrađanin koji je fotodokumentirao ovu situaciju.
Nije ovaj kombi jedino napušteno vozilo u gradu. U gotovo svim dijelovima grada, po parkirnim mjestima, na cesti uz rubnjake redovno svjedočimo napuštenim vozilima na kojima je debeli sloj prašine. Napušteni i ostavljeni da trunu nekom drugom pred vratima, najviše izluđuju obližnje stanare koji su uvijek u potrazi za slobodnim mjestom na koje bi ostavili svoje vozilo.

Osim toga, cesta nije prostor na kojem se ostavljaju vozila da trunu, već mjesto na kojem se odvija promet. No neke to očito nije briga.
Foto: Građani Komarilosi
Mobilia
IVANIN TRG Nekada centralno mjesto druženja stanovnika Vijenca hitno treba obnoviti
U planu je oživljavanje i uređenje ovog prostora, no stanovnicima VIM-a čekanje je već dojadilo
Ivanin trg na Vijencu Ivana Meštrovića uređen je krajem 2019. godine, a ni sedam godina kasnije izgleda oronulo i zapušteno. Iako se o njegovoj obnovi govori već neko vrijeme, još uvijek nema konkretnih informacija kada bi ovaj prostor mogao biti obnovljen.
Trg površine oko 1.500 četvornih metara otvoren je u znak sjećanja na trinaestogodišnju djevojčicu Ivanu Vujić koja je stradala tijekom Domovinskog rata kao prva civilna žrtva. Trg koji je prilikom otvorenja predstavljen kao mjesto druženja i okupljanja stanovnika, danas je mjesto koje stanovnici najradije zaobilaze. Prepun je udubljenja, rupa, iskidan i oronuo, pa se rijetko tko na njemu želi i zadržati. A tako će biti sve dok se prostor ne obnovi i ne dobije izgled kakav zaslužuje.




ZAPUŠTENO Ivanin trg na Vijencu već duže nije mjesto za druženje, već za izbjegavanje
IVANIN TRG Sve je po starom, i dalje se raspada zapušteni, nekad lijepi trg na Vijencu
Doslovce se raspada četiri godine star, ali vrlo zapušten Ivanin trg na Vijencu
Foto: Komarilos
Mobilia
BAJER NA JUGU 2 Nakon krčenja i čišćenja, krenula izgradnja parkirališta za 52 vozila
Omiljeno kupalište vrlo će brzo biti uređeno rekreacijsko središte
Početkom svibnja započela je prva faza uređenja jugovskog jezera – Bajera i to čišćenjem i izravnavanjem terena. Potom je započelo uređenje plaže, a na red je došla i izgradnja parkirališnih mjesta, Njih čak 52, s obzirom da će, nakon što se kompletno uredi, ovaj prostor postati pravo rekreacijsko središte.
Uređenje Bajera na Jugu 2 izvodit će se u četiri faze. Najesen kreće druga, tijekom koje će se napraviti sportska igrališta, u trećoj će se graditi spojna cesta na dva ulaza, jer će ovaj prostor u budućnosti biti ograđen. U posljednjoj, četvrtoj fazi, bit će izgrađena trim staza i šetnica oko jezera.




Radovi na uređenju Bajera, odnosno sve četiri faze uređenja stoje oko 1,4 milijuna eura.
JUG 2 Počela prva faza uređenja Bajera, bit će ovo rekreacijsko središte cijeloga grada
Foto: Komarilos, Grad Osijek i vizuali projekta
Mobilia
DVA PUTA Na kružnom toku kod Standarda opet obnovljen asfalt jer se “uvijao poput tepiha”
Sutra bi cijeli posao na sanaciji trebao biti gotov do kraja radnog vremena
Novi kružni tok kod nekadašnjeg MIO Standarda otvoren je krajem prošle godine, a već su početkom travnja uočeni rasjedi na južnoj prilaznoj cesti. U nekoliko je dana cesta sanirana, da bi unazad tri dana južni ulaz, odnosno ulaz na kružni tok iz Divaltove ulice ponovno postao mjesto radova.
Prema riječima građana koji žive u blizini, ponovno se postavljao novi asfalt unutar kružnog toka jer se postojeći „uvijao kao tepih“. Zadnjih je par dana kružni tok bio otvoren samo u smjeru istok-zapad i to kroz jednu traku – južnu, pa je promet reguliran semaforima.
Prilaz od Juga 2, odnosno od Divaltove ulice prema kružnom toku danas bi trebao biti otvoren nakon što radnici dovrše horizontalnu prometnu signalizaciju, ali će se promet istok-zapad još jedan cijeli dan nastaviti odvijati sjevernim dijelom kružnog toka i dalje s privremenom regulacijom prometa.


Ovo je druga sanacija novog kružnog toka, a kako neslužbeno doznajemo, sutra (petak) do kraja radnoga vremena cijeli bi posao trebao biti gotov, pa će se promet opet neometano odvijati kroz cijeli kružni tok i u svim pravcima.
MOŽE SE! BRAVO! Ekspresno popravljena popucala prilazna cesta kod kružnog toka Standard
POPUCALO Ozbiljni rasjedi na cesti kod kružnog toka Standard otvorenog krajem godine
NOVI KRUŽNI TOK Kod MIO Standarda promet je sada protočniji, sigurniji i bez gužvi
Foto: Komarilos
Mobilia
DRINSKA Saniraju asfalt na južnoj strani kolnika, u tijeku privremena regulacija prometa
Radovi se izvode na tri dionice, skida se uništeni i stavlja novi sloj asfalta
Započela je sanacija dijela kolnika na južnoj strani Drinske ulice. Na tri dionice duge po nekoliko desetaka metara, počevši od igrališta Građevinsko geodetske škole, pa sve do McDonaldsa, radnici skidaju istrošeni i popucali sloj asfalta, te nakon toga nanovo asfaltiraju dio kolnika širok otprilike jedan metar.
Saniraju se najkritičniji dijelovi ulice koje su bili puni rupa, a u tijeku je i privremena regulacija prometa. Ukoliko vozite ovim dijelom grada pripremite se na povremene zastoje.



Foto: Komarilos
-
SPEEDWAY2 dana od objaveMIŠINO BRDO Okupili se bivši košarkaši Olimpije, osvajači Kupa Slavonije i Baranje 1981.
-
Mobilia1 dan od objaveIVANIN TRG Nekada centralno mjesto druženja stanovnika Vijenca hitno treba obnoviti
-
SPEEDWAY1 dan od objaveNK ELEKTRA Prvaci Druge županijske lige ušli su u Prvu, u 20 utakmica 16 pobjeda i 1 poraz
-
Kožara3 sata od objavePRODUŽENI VIKEND Čak 43 pijana vozača u prometu, rekorder u Čepinu napuhao 2,24 promila
-
Šećerana1 dan od objaveOGRJEV Narezani jasen, bukva, hrast i grab u oglasnicima stoje i do 75 eura za kubik
-
Šećerana21 sat od objaveOSIJEK BEZ GRANICA Super fora događaj u parku na Šenoinom trgu okuplja lokalce i strance
-
Mobilia4 sata od objaveNA CESTI Kombi bez pločica već je dvije godine ostavljen na križanju Murske i Savske ulice
-
SPEEDWAY23 sata od objavePLIVANJE Osječanin Čarapović na „Zlatnom medvjedu“ dvaput isplivao državni rekord
-
Šećerana1 sat od objaveTEKMA Hrvatska igra u 1 sat protiv Paname, kafići rade do 5, a ekran u Tvrđi vas čeka
