SPEEDWAY
Još uvijek ima klubova koji s klincima puno rade na svladavanju nogometne abecede
Nogomet je sport koji u razvoju svakog dječaka i mladića igra itekako važnu ulogu
O našim najboljim, a time i najbogatijim nogometnim klubovima, možete već naveliko i naširoko čitati i(li) slušati i tijekom prvih mjeseci svake kalendarske godine. U tom smislu nije ni 2026. nikakva iznimka, s tim što ćete, osim o nastupima i rezultatima, lijepim potezima pa i atrakcijama na prvenstvenim utakmicama, nadasve biti obasipani podatcima o (bez)brojnim prelascima nogometaša iz kluba u klub, s tim što su u svakoj takvoj vijesti, sve više i više najprivlačniji kupoprodajni iznosi u transferima. A baš to ide do te mjere, da onima, koji nisu ni bili „zaluđeni“ profesionalnim nogometom, servirani milijuni eura postanu razlog opadanja zanimanja i za klubove koji su im sve donedavno bili tema u ćaskanjima s prijateljima ili poznanicima.
Zbog svega nije ni čudno, što roditelji gotovo beskrupulozno i sve češće sasvim neobjektivno, nastoje svoje sinove, još u vrijeme njihova pohađanja nižih razreda osnovne škole, uvjeriti da su „talenti koje, slično onima danas najvećima i najpopularnijima, čeka velika igračka budućnost i slava optočena milijunskim bogatstvima.“ Nije potrebno objašnjavati kakve traume dožive oni, koji jednog dana shvate da nisu bili talentirani i da su ih njihovi najbližu, ustvari, bezrazložno – prevarili. Sve to odražava se i na odabir i školovanje dječaka, koji će jednog dana doista biti solidni nogometaši, ali kojima menadžeri i agenti neće nuditi bogatstvo za igračke usluge. Prevedeno, ukazujemo na to da su sve rjeđi primjeri amaterskih klubova u kojima se velika pozornost poklanja baš radu s dječacima željnim samo svladavanja nogometne abecede i napretka u najvažnijoj sporednoj stvari na svijetu, a da na svakom treningu i(li) utakmici pritom ne sanjaju karijeru koja će donijeti golemo bogatstvo.

Na razmišljanje o svemu tome, klubovima koji velik dio djelovanja poklanjaju nuđenju mladim sumještanima tek priliku za organizirano bavljenje sportom, u ovom slučaju nogometu, što itekako utječe na kompletan razvoj svake osobe, potakao nas je nedjeljni primjer s igrališta Hrvatskog nogometnog kluba Bilje. Dok je jenjavalo rominjanje kišice, a travnjak pomoćnog terena u prvom selu na sjevernom ulasku u Baranju, prijateljske su utakmice (od)igrali stariji i mlađi pioniri Škole nogometa NK Čepin, HNK Bilje i NK Vardarac. Prve pokuse njihovi su pedagozi dogovorili točno mjesec dana uoči nastavka prvenstvene sezone na razini Nogometnog središta Osijek, što je pokazatelj profesionalizma i ozbiljnosti kojima pristupaju svom zadatku – školovanju sasvim mladih dječaka. Sumnjamo da su, kako trenerima, tako i dječacima u zelenoj i bijeloj opremi, vjerujemo i brojnim roditeljima uz ogradu nasuprot pomoćnom travnjaku igrališta HNK Bilje, tog nedjeljnog prijepodneva u primislima bili transferi i milijuni. Svaki potez, a vidjeli smo ih i mnogo kvalitetnih, isto kao i onih početnički pogrešnih, stopio se u – ljubav prema nogometu. U ono što bi u bavljenju sportom i trebalo biti najbitnije svakom dječaku tijekom pučkoškolskih godina.
Nismo toliko naivni, pa da pomislimo da je, pritom, ijednom od aktera bilo svejedno kakav će rezultat postići, ali kako su u nedjelju igrane tek prijateljske utakmice, izvjesno, u nedjelju je to ipak bilo u drugom planu. Onima, pak, koje to zanima predočit ćemo da su polaznici Škole nogometa NK Čepin postigli obje pobjede: stariji pioniri (13-14-godišnjaci) pod vodstvom Jurice Čabaja svladali su odgovarajući sastav NK Vardarac koje su vodili trener Igor Apčag i njegov suradnik Sergej Koša, s 3:2, dok su čepinski mlađi pioniri (12-godišnjaci) pod nadzorom Marijana Jalovičara porazili odgovarajuću momčad HNK Bilje (3:0).
Za pohvalu je i podatak koji smo tijekom utakmica čuli: klubovi iz Bilja i Vardarca, bliskih baranjskih susjeda, zbog premalog broja dječaka, blisko surađuju pa izmjenjuju (zbog godišta) dječaka tijekom prvenstvene sezone. Nešto slično slušali smo prije koju godinu i na relaciji drugih susjeda, u Josipovcu i Višnjevcu, također suradnju posvećenu interesima posve mladih nogometaša…

S obližnje je crkve već otkucalo podne, kad se sedamdesetak dječaka-igrača, njihovih učitelja, roditelja i slučajnih gledatelja razilazilo s biljskog igrališta kad pomislismo da i jedna sasvim obična priča o amaterskoj ljubavi prema nogometu, kao nadasve primjer entuzijazma sportskih djelatnika kojima se malo ili skoro ništa (ne) poklanja pozornosti, mnogo čemu i zbog čega, zaslužuje bar napisati ovih nekoliko rečenice. Bez podataka o nekim milijunskim iznosima i bogatstvu što postaje jedini razlog zbog kojeg se danas sve više i više dječaka bavi najvažnijom sporednom stvari na svijetu. Zaboravljajući na ono najvažnije: da je (i) nogomet sport koji u razvoju svakog dječaka i mladića igra itekako važnu ulogu.
Foto: Arhiva
SPEEDWAY
PLIVANJE Osječanin Čarapović na „Zlatnom medvjedu“ dvaput isplivao državni rekord
Sjajan nastup osječkog plivača na jubilarnom 40. međunarodnom natjecanju zagrebačkog Medveščaka
Prošlog vikenda Plivački klub Medveščak, u sklopu proslave 80. godišnjice postojanja, na bazenskom kompleksu Svetice organizirao je 40. jubilarni međunarodnhi miting „Zlatni medvjed“. Riječ je o jednom od najvećih i najdugovječnijih plivačkih natjecanja u Hrvatskoj.
Već prvog dana na Sveticama je zablistao 20-godišnji Osječanin Luka Čarapović, koji je u utrci na 100 metara leđno isplivao novi mlađeseniorski rekord Hrvatske od 54,99 sekundi. I to ovaj put nije bilo sve od izvrsnog Osječanina. Naime, nakon što je prvog dana srušio taj mlađeseniorski rekord Hrvatske na 100 metara leđno, drugog dana Čarapović je postavio i novi mlađeseniorski rekord plivajući na 50 metara leđno s vremenom 25.42 sekunde, potvrdivši opet status jednog od najvećih talenata hrvatskog plivanja.

– Posebno sam zadovoljan utrkom na 50 metara leđno. Bila je dosta zahtjevna jer je između utrka bilo vrlo malo vremena za odmor, ali mislim da smo odradili dobar posao. Ovo možda nije moj najbolji plasman, ali sigurno sam bio najsvježiji dosad, s obzirom na sve utrke koje smo isplivali. Mislim da je start bio jako dobari da nam je ovo odlična priprema te odličan uvod u Europsko prvenstvo u Parizu. Ima još prostora za napredak, posebno u nekim tehničkim detaljima i na startu. Nadam se da ćemo do sljedećeg natjecanja popraviti ono što treba – rekao je Čarapović.
Foto: Arhiva kluba
SPEEDWAY
NK ELEKTRA Prvaci Druge županijske lige ušli su u Prvu, u 20 utakmica 16 pobjeda i 1 poraz
U cijelom prvenstvu izgubili su samo na Mačkamami od gradskih rivala NK Mursa
U vremenu blago rečeno skromnih izdanja amaterskih nogometnih klubova u Osijeku, tijekom kompletne minule sezone i potom u kvalifikacijama, uspješnim nastupima i konačnom realizacijom svojih planova izdvojio se jedan od najstarijih u gradu na Dravi. Naime, NK Elektra osnovan je davne 1930. godine, tijekom gotovo jednog stoljeća razni su naraštaji skretali pozornost na svoje potencijale uvrštavajući se i u najviši regionalni rang, prema čemu je prvi iskorak ostvario ove godine sastav koji se po mnogo čemu razlikovao od ostalih, a što je okrunio i uvrštenjem u viši stupanj natjecanja.
Različitost „crveno-crnih“ u odnosu na konkurente i njima sličnih klubova odnosi se i na koncept stremljenja prema višem stupnju, a potom i na nesvakidašnji igrački kadar koji je klasična kombinacija iskustva i mladosti. Naime, Elektra je ne tako davno sklopila dogovor o suradnji s Akademijom Krpan&Babić iz čijih redova je crpila školovane mladiće koji već igraju u kadetskom i juniorskom sastavu u Drugoj ligi Hrvatske, koji su u seniorskom sastavu značajno osnaženi s nekolicinom iskusnih i dokazanih igrača spremnih nadmetanja u amaterskoj sredini.

Budući da su se, osim nekadašnjeg hrvatskog reprezentativca Marka Babića, u kompletan projekt priključili još trojica nekadašnjih „bijelo-plavih“ Alen Šundalić kao predsjednik, Valentin Babić – Tinta kao trener s nekoliko i odigranih utakmica, te Mario Vratović o čijim je, također, igračkim vrijednostima suvišno pričati i(li) pisati. Sjajno su se uklopila još nekolicina iskusni(ji)h nogometaša kao što su Zvonimir Lendić, Filip Radovanović, Fran Čolić…, i tako ukomponirana sredina koju je najjednostavnije dočarao Vratović:
– Milina je biti u toj sredini, u koju sam stigao nakon što sam već gotovo odlučio objesiti kopačke o klin. Imamo atmosferu kakva se samo može poželjeti, a naša je superiornost, kojom smo došli do uvjerljiva osvajanja naslova prvaka i uvjerljiva prolaza kroz kvalifikacije, plod su sustavnog i stručnog rada što se za većinu suparnika nije moglo reći – kaže Vratović hvaleći pritom dugogodišnjeg suigrača Tintu kao „čovjeka koji je u svakom trenutku spreman pomoći prijatelju“.

Predsjednik Šundalić, pak, izdvaja značenje uloge Marka Babića, ne samo zbog dogovora o suradnji s njegovom akademijom, nego i zbog konkretna doprinosa u koncipiranju projekta temeljenog na punom povjerenju perspektivnih nogometaša i potom zalaganja u njegovoj realizaciji. Jer, i juniorsko-kadetski dio Elektre već ima zapaženu ulogu u drugoligaškom natjecanju na nacionalnoj razini, a sve je kulminiralo ulaskom u Prvu županijsku osječko-baranjsku ligu.
– Ovo je prvi korak, vjerujemo da ćemo nastaviti s uspinjanjem, jer je sve što smo ostvarili u sezoni 2025./2026. najbolji dokaz da smo na pravom putu, optimist je predsjednik Šundalić.
Za neupućene još ćemo jednom ponoviti najvažnije podatke o Elektri, kao prvaku Druge županijske lige Osijek. Naime, „elektraši“ su u prvenstvu odigrali 20 utakmica, pobijedili u 16, a uz tri remija samo su jednom izgubili na Mačkamami od gradskog rivala Murse (1:2), što im je donijelo 61 bod (s gol-razlikom 68:20), odnosno točno deset više od viceprvaka, upravo spomenute momčadi iz Industrijske četvrti. Uslijedile su dvije kvalifikacijske utakmice s NK Zelčin, prvakom Županijske lige Valpovo, kroz koje su se Osječani doslovce prošetali s 3:0 na gostovanju i rekordnih 12:0 na travnjaku “Kraj Drave“.

U svojim redovima, Elektra ima i nadmoćnog golgetera kompletnog prvenstva Zvonimira Lendića, s 22 pogotka, a „zabijali“ su i Antonio Tomas (7), Filip Radovanović (6), Fran Nekić (5), Ivan Korman (3), Borna Krauz – Drašković (3), Leon Žugec (3), Ivan Haber (2), Luka Subašić (2), Marin Ezgeta (2), Lovro Anić (2), Aleksandar Vida (2) i Leon Omerović (2), te po pogodak Mile Jurjević, Andrej Kovačić, Fabijan Babić, Mario Vratović, Robert Bratić i Andrej Šormaz. K tomu, u Zelčinu, u kvalifikacijskom susretu, pogotke su postigli Radovanović, Lendić i Korman, a tuce na igralištu „Kraj Drave“ kreirali su Lendić 4, Radovanović 3, Luka Šimek 2, Ivano Parlov, Arsen Čočaj i Fabijan Babić.
Tijekom prvenstva, Valentin Babić (u prvim kolima trener je bio Banić) imao je na raspolaganju i ove igrače: Žitnjak, Šekerović, Buković, Vladetić (sve vratari), Adriano Jozić, Mihovil Kekez, Andrija Kerovec, David Mak, Matej Marošević, Srđan Uglješić, Zvonimir Mršo, Adam Tomoković, Rafael Lajtman, Fran Periškić, Jakov Petrović i Rajmond Kolegjeraj.
LENDIĆ 27 U 19 Golgeter sezone Zvonimir Lendić je 22 pogotka postigao igrajući na 17 utakmica, a kad se pridoda još pet kvalifikacijskih pogodaka, eto doista impresivnog učinka – 27 (19). Na 19 utakmica igrao je Fran Čolić, na 18 Borna Krauz-Drašković, na 17 Mario Vratović.
Foto: Lucija Trampus/za NK Elektra
SPEEDWAY
MIŠINO BRDO Okupili se bivši košarkaši Olimpije, osvajači Kupa Slavonije i Baranje 1981.
Sjećaju se oduševljenja u Donjem gradu i finalne utakmice u kojoj su pobijedili favorita i gradskog rivala
Na Mišinom brdu, između Aljmaša i Erduta, nekoliko sati prije utakmice u Dallasu, našlo se u srijedu, nesvakidašnje društvo. U pažljivo uređenoj vikendici Srećka Škondre, naime, poslije mnogo godina okupilo se desetak nekadašnjih košarkaša donjogradske Olimpije, kluba čije je djelovanje trajalo nešto više od desetljeća potkraj postojanja bivše države. Za to su, ustvari, postojala samo dva razloga od kojih je jedan opisan u monografiji „Olimpija simbol Donjeg grada“ posvećenoj tom sportskom društvu iz najistočnijeg dijela Osijeka, a drugi je pokojna osoba čije je ime, i na tom okupljanju nekadašnjih „olimpijaša“, u svim razgovorima izazivalo neprijeporno divljenje.
S međunaslovom „Povijesni 5.6.1981.“, dakle, prije koji dan više od točno 45 prohujalih godina, u monografiji je opisano oduševljenje koje je u Donjem gradu izazvala pobjeda njihovih košarkaša protiv velikog favorita i gradskog rivala SKK Osijek u finalu kupa Slavonije i Baranje (85:83). Sliku, koja na najbolji način ilustrira euforiju onih koji su priredili tu senzaciju, dodajemo i uz ovaj tekst, jer njome s visoko uzdignutim rukama dominira kreator tog događaja – Slobodan Novaković.

Prerano preminuli osječki košarkaški fanatik, naime, bio je trener čije su zasluge za prosperitet dinamične igre pod obručima ostale neizbrisive i u drugim klubovima, koji su ga itekako željeli vidjeti u svojim sredinama. Trebali ste, naime, slušati razgovore sudionika tog okupljanja u Škondrinoj vikendici i na livadi oko nje, u kojima skoro nijedan nije mogao zaobići uspomene na Dedija i brojne anegdote vezane uz tog čovjeka koji je imao na skupu svog „zastupnika“, najstarijeg sina Marina. Danas uspješni odvjetnik (nekima poznat i kao sudionik brojnih kvizova, pa i onih na HTV-u) čak i stasom je slikoviti podsjetnik na svog oca, čiji se život nažalost prerano ugasio veljače 2009., nakon što je već sproveo u djelo osnutak kluba Olimp u Tenji, mjestu gdje je proveo posljednje godine svog života.
Dugo se s neskrivenim simpatijama prepričavala i neuspunjena Dedijeva želja, da mu Bog daruje petorku mladića pa da osnuje svoj – obiteljski klub! No, nakon Marina, Tvrtka, Ivana i Luke, supruga i majka Ljerka Novaković (nažalost, također nedavno preminula), donijela je na svijet – Ivanicu.


Pod Novakovićevim trenerskim vodstvom („tehniko“ mu je bio Stjepan Marković), inače, Olimpijin su dres nosili na Mišinom brdu prisutni Ivan Barišić, Mario Barjaktarić, Robert Moguš, Željko Šapina, Goran Čorić, Zlatko Benc, Gordan Šestić, susretljivi domaćin Srećko Škondro i Dedijev sin Marin, da bi im se naknadno priključili Željko Bastalić i Miroslav Jocić.
Bela i boćanje, nakon sjajnog roštilja i konzumacije raznovrsnih pića, upotpunili su sate obogaćene prisjećanjima na nezaboravne mladalačke uspomene, pa je brzo stiglo i vrijeme za razilaženje uoči TV prijenosa sa Svjetskog prvenstva.
I kad je stigao kraj jednom od susreta, koji po nepisanom pravilu dokazuju da je sport, uz ostalo, i aktivnost u kojoj se stječu neraskidiva, trajna prijateljstva. Što je na Mišinom brdu lako prepozna(va)o i jedan od gostiju kojeg su Škondrini nekadašnji suigrači s radošću dočekali, jer je na novinskim stupcima prije četiri desetljeća (po)pratio i momčad Olimpije i Slobodana Novakovića.
(Na glavnoj fotografiji: Gordan Šestić, Robert Moguš, Bero Blažević, Željko Šapina, Srećko Škondro, Goran Čorić, Zlatko Benc, Mario Barjaktarić, Drago Kerže i Marin Novaković)
Foto: Privatna arhiva
Lege
DORA TOŠA Djevojka teška 57 kg podigla 155 kg i oborila državni juniorski rekord
Osječanka se powerliftingom počela baviti tek prije četiri mjeseca i već je briljirala
Iako se powerliftingom službeno bavi od veljače ove godine, iza 22-godišnje Osječanke Dore Toša, inače studentice psihologije, već su značajni rezultati.
Na nedavno održanom Bjelovar Record Breakres natjecanju oborila je državni juniorski rekord u kategoriji do 57 kilograma!
Iako je odnedavno u ovom sportu, zadnje tri i pol godine rekreativno ide u teretanu. I to je bilo presudno za njezinu odluku i ulazak u powerlifting.
– Prije godinu i pol sam shvatila da mi je fora dizati malo teže kilaže. Počela sam eksperimentirati i to baš nije išlo, pa sam stupila u kontakt s trenerom Markom Kuzmićem iz varaždinskog kluba Galacticos i u veljači sam zapravo počela ozbiljnije trenirati – započinje Dora priču o svom uspjehu.
Već u ožujku nastupila je u Zadru na državnom juniorskom prvenstvu, a početkom lipnja na Bjelovar Record Breakres natjecanju koje uključuje natjecatelje svih dobnih skupina.
– Osvojila sam treće mjesto u kategoriji do 57 kilograma. Natjecanje se sastoji od tri discipline – čučanj, bench i mrtvo dizanje. Svaki natjecatelj ima tri pokušaja, a nakon makar jednog uspješnog pokušaja plasira se na tablicu. Na čučnju sam podigla 135 kg, na benchu 67,5 kg, a na mrtvom dizanju 155 kg iz trećeg pokušaja i oborila državni juniorski rekord u kategoriji do 57 kilograma! – ponosno ističe Dora, koja se kao mlađa okušavala u raznim sportovima. Kratko je trenirala plivanje, a najviše se zadržala u streljaštvu. No kada je krenula u teretanu, stvorila se jedna potpuno neočekivana ljubav.

– Prvobitni cilj mi je bio da izgledam lijepo i da se oblikujem. Onda se to pretvorilo u želju da napredujem, da živim zdravije i da se posvetim sebi. Kako sam sve više napredovala u teretani morala sam podizati veće kilaže. Onda sam primijetila da mi više nije toliko važno izgledati si lijepo, nego mi je važnije biti snažna, imati snage. Tada sam se odlučila za powerlifting – priča i kaže kako je u ovom sportu više muškaraca, ali mu se u zadnje vrijeme priključuje i sve više žena.
Okolina ju podržava, obitelj je uz nju u potpunosti, a njezini su ciljevi vrlo optimistični. U ovom bi trenutku, kaže, htjela sve.
– Trenutno je u planu državno natjecanje u open kategoriji u studenom, a onda ćemo vidjeti što dalje. Treniram četiri puta tjedno, treninzi su dosta specifični. Prehrana čak i nije nešto posebno, moram paziti na unos određenih makronutrijenata radi oporavka i snage, ali što se tiče izbora hrane bitno je birati kvalitetnu hranu što zbog treninga, što zbog zdravlja općenito. Ali da nešto moram izbjegavati, to ne. Od ožujka, odnosno prvog natjecanja kada sam imala premalo kilograma do ovog sam trebala dobiti na kilaži. Tako da je cilj bio jesti više – nastavlja Dora, dodajući kako su joj obroci umjereni. Za doručak to zna biti gris s voćem ili tortilja s jajima. Ručak je uvijek domaća mamina kuhinja, a za večeru su nekada sendviči, nekada wok ili pečena piletina s krumpirom i povrćem.

– Volim eksperimentirati s receptima koje pronađem na internetu. Ugljikohidrati su na prvom mjestu kako bih imala snage, energije i kako bi se oporavljala. Proteini su isto jako važni i onda masti.
Uglavnom sve svoje obaveze – fakultet i treninge „natrpa“ u prijepodne, jer voli kada su joj kasno poslijepodne i večer slobodni.
– Meni je i dalje rekreacija nešto u čemu uživam. Treniram u Fitness centru Central, s trenerom komunikaciju imam online. Powerlifting to omogućuje, jer sve ono što trener treba vidjeti ja na treninzima snimim i pošaljem mu i onda on daje sugestije – ističe Dora.

Foto: Privatna arhiva
SPEEDWAY
PADOBRANSKO PRVENSTVO Helena Janson i Jadranka Zaradić u Sinju se natječu u skoku u cilj
Ambiciozne Osječanke planiraju sudjlovanje i na Svjetskom prvenstvu
Svim nedaćama koje su bitno poremetile, pa djelomice i sasvim paralizirale rad članstva Aerokluba Osijek – a čije se rješenje ne nazire ni u vrijeme rijetkog jubileja od stotinu godina postojanja kluba (1926. – 2026.) s često mnogo važnijim značenjem od isključivo sportskog – ovih će dana na svoj način prkositi Helena Janson i Jadranka Zaradić.
Padobranke koje već dugo spadaju u sam vrh tog sporta u Hrvatskoj, jer su od početka karijere 1987. do danas izvele na tisuće skokova i kao državne reprezentativke sudjelovale na najvećim domaćim, europskim i svjetskim natjecanjima, nisu se mogle pomiriti s činjenicom da su vrata sportskog aerodroma u ulici Sv. Leopolda Bogdana Mandića zatvorena čime je gotovo kompletnom članstvu paralizirano redovno djelovanje.
Skrativši vlastite budžete te vrhunske sportašice otputovale su u petak u Sinj, gdje se tijekom vikenda održava padobransko prvenstvo Hrvatske u klasičnim disciplinama skoka u cilj. Bez obzira na objektivnu (ne)pripremljenost, Helena i Buba suprotstavit će se konkurenciji, čije pripremno razdoblje nije bilo upitno, ali optimistično raspoložene i željne realizacije vlastita cilja za 2026.
– Sinj će biti početak, jer smo planirale nakon državnog natjecanja testirati svoje mogućnosti od 26. do 28. ovoga mjeseca na uglednom tradicionalnom SWCS-AL međunarodnom natjecanju u Lesce-Bledu, a kulminacija bi trebalo biti sudjelovanje na Svjetskom prvenstvu, od 8. do 16. kolovoza u Slovačkoj – poručile su uglas osječke padobranske junakinje koje ne žele prekinuti karijere ni u pedesetim godinama života.
Nadamo se, da će osječke padobranke po tko zna koji put dokazati svoju klasu.

Foto: AK Osijek
-
Mobilia1 dan od objaveIVANIN TRG Nekada centralno mjesto druženja stanovnika Vijenca hitno treba obnoviti
-
SPEEDWAY1 dan od objaveNK ELEKTRA Prvaci Druge županijske lige ušli su u Prvu, u 20 utakmica 16 pobjeda i 1 poraz
-
Kožara6 sati od objavePRODUŽENI VIKEND Čak 43 pijana vozača u prometu, rekorder u Čepinu napuhao 2,24 promila
-
Mobilia7 sati od objaveNA CESTI Kombi bez pločica već je dvije godine ostavljen na križanju Murske i Savske ulice
-
Šećerana1 dan od objaveOSIJEK BEZ GRANICA Super fora događaj u parku na Šenoinom trgu okuplja lokalce i strance
-
Šećerana1 dan od objaveOGRJEV Narezani jasen, bukva, hrast i grab u oglasnicima stoje i do 75 eura za kubik
-
SPEEDWAY1 dan od objavePLIVANJE Osječanin Čarapović na „Zlatnom medvjedu“ dvaput isplivao državni rekord
-
Šećerana3 sata od objaveDRAVA JE ZAKON Spas od ljetnih visokih temperatura mnogi pronalaze na Kopiki i Želji
-
Šećerana4 sata od objaveTEKMA Hrvatska igra u 1 sat protiv Paname, kafići rade do 5, a ekran u Tvrđi vas čeka
-
Mobilia50 minuta od objaveRETFALA Obnova župne crkve, mise se održavaju u školi, radovi će biti gotovi u rujnu
